prednáška / diskusia

Rumunské roztopaše, rarity aj rárohy (cestopis)

Piatok trinásteho - ideálny dátum na cestopisné rozprávanie a komentovanie fotografií z krajiny, kde sa silne verí na prievan, urieknutia a povinnú pohostinnosť.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Zuzana vyše roka žila v meste Timisoara (po našom Temešvár). Porozpráva o balkánskej spontánnosti a schopnosti improvizovať. Reč príde aj na lahôdky z balkánskeho grilu. Niki pridá pár slov o dvoch jesenných dovolenkách v Transylvánii, skutočnom príbehu Drakulu, o tom, ako sme autom prebrázdili Transylvániu aj o čučuriedkovom a višňovom likéri. 

O tom, aké sú pravidlá autostopu v Rumunsku pre stopárov aj pre šoférov. Vyskúšali sme si palec hore pri krajinici aj brzdenie na poslednú chvíľu a naskakovanie pasažierov do nášho tátoša.

Budú aj historky o rómskom etniku, maďarskej menšine, valašskom vplyve na Slovensku, scéne súčasného rumunského umenia a subkultúr, neobídeme ani anomálie popkultúry v Rumunsku a na rad prídu aj bizarnosti z tvrdého režimu N. Ceaușesca.

Vstup: zdarma
Miesto konania: Rugie 's, Hurbanovo námestie 10

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Zuzana Grochalová. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.