prednáška / diskusia

Enviro Meetup: Agrorevolúcia

Populácia sveta rastie každým rokom, a to najmä v mestách. Preto je potrebné hľadať stále efektívnejšie spôsoby produkcie potravín, pričom nezanedbateľným aspektom je aj dopad na životné prostredie a trvalá udržateľnosť takejto produkcie. Nehovoriac o potrebe produkcie kvalitných a vhodných druhov potravín pre moderného človeka.

Táto akcia sa konala v minulosti

V tomto smere zažíva svete určitú revolúcie a do mestského prostredia prichádzajú nové spôsoby pestovania zeleniny.

Poznáte rozdiel medzi hydropóniu, aquapóniou či aeropóniou?
Aké su ich výhody a nevýhody?
Aké druhy zeleniny vieme pestovať týmito novými metódami?
Ako náročné je takúto farmu postaviť a prevádzkovať?
Prečo sa vlastne jedná o revolučné spôsoby pestovania?

Miesto: Paralelná Polis, Kominárska 3/C, Bratislava

Nie len na tieto otázky budú prednášať a diskutovať s Vami páni z prvej mestskej aquaponickej vertikálnej farmy na pestovanie zeleniny, byliniek a mikrozeleniny na Slovensku, priamo v Bratislave, ktorá využíva vlastne vyvinuté systémy pestovania, automatizácie a prináša tak budúcnosť do oblasti poľnohospodárstva. Ich spôsob pestovania formou aquapónie v spojení s modernými prvkami automatizácie a najnovšími technológiami je šetrný voči životnému prostrediu, šetrí vodu ako aj iné zdroje a je tak trvalo udržateľným zdrojom kvalitných a výživných potravín. Zelenina rastie v ideálnych podmienkach, pod neustálou kontrolou, za použitia najmodernejších technológií, organických semien a v uzavretom ekosystéme, kde spolu nažívajú v symbióze ryby a rastliny.

Prídite navštívať prvú zo série prednášok a diskusií na túto tému a môžete okrem toho ochutnať aj zeleniny, bylinky a mikrozeleninu, ktorá vyrástla v takomto aquaponickom systéme.

BIO – Filip Toška
CEO Hausnatura

Spoluzakladateľ spoločnosti HAUSNATURA a prvej slovenskej mestskej vertikálnej farmy na pestovanie zeleniny aquaponickou metódou. Aquapónií a pestovaniu rastlín v spojení s modernými technológiami sa venuje už viac ako 7 rokov, pričom za tento čas vyvinul vlastný systém efektívneho pestovania zeleniny a automatizácie fungovania modernej farmy. Filip so svojím tímom prináša na Slovensko inovácie a budúcnosť do oblasti poľnohospodárstva a agro-technológií.

BIO – Lukáš Steiniger
CFO Hausnatura

Spoluzakladateľ spoločnosti HAUSNATURA a právnik špecializujúci sa na oblasť obchodu a technológií. Vďaka jeho skúsenostiam a osobitnému talentu pre spojenie, biznisu, práva a technológií sa podieľa na projekte Hausnatura v pozícii finančného riaditeľa, pričom zároveň rieši hlavnú stratégiu predaja a negociácie obchodných partnerov. 

Lístok: https://paralelnapolis.sk/event/agrorevolucia-aquaponia-hydroponia-mestske-farmy-a-technologie/

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Paralelná Polis. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.