Prechádzka / exkurzia

Výlet do Marianky

Vyrazte si  z mesta do jarnej prírody v okolí Bratislavy. Spoznajte Malé Karpaty a pamiatky, ktoré ich obklopujú. Pridajte sa na prechádzku zo Záhorskej Bystrice do Marianky, zoberte svojich priateľov a spoznajte nových.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Navštívite pútnické miesto - pavlínsky kláštor v zelenom údolí Marianky. Uvidíte bridlicový lom, ktorý kedysi zásoboval Rakúsko-Uhorsko písacími doskami a môžete sa tešiť aj na krásny výhľad z vrcholu kopca, kde kedysi stála pevnosť z doby bronzovej. Ku koncu prechádzky sa občerstvíte v Poľovníckej chate na okraji Záhorskej Bystrice.

Trasa nebude náročná s približne 250 m stúpaním. Celková dĺžka trasy je 9 km a bude trvať maximálne 4-5 hodín vrátane zastávok. Oblečte sa prosím športovo, obujte si nešmykľavé a dostatočne priliehavé topánky a nezabudnite si dostatok vody, jedla a pršiplášť.

Miesto stretnutia:  v Komunitnom centre Mareena na Lazaretskej 32. Spolu sa presuniete na zastávku Most SNP, odkiaľ pôjdete autobusom do Záhorskej Bystrice, kde vás bude čakať sprievodca Martin.

Kapacita je obmedzená. Chyťte si preto miesto ešte dnes a prihláste sa.

Vstupné je dobrovoľné. (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti.). Dopravu a stravu si hradí každý sám.

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Mareena. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.