Prechádzka / exkurzia

Červenokamenská túrička

Máte radi poznávanie, históriu a turistiku zároveň? 

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Dali ste si novoročné predsavzatie, že sa budete viac hýbať? Viete o tom, že pohyb na čertvom vzduchu posilňuje imunitu ? Prídite na príjemnú januárovú túričku s výkladom v okolí panstva Červený Kameň a Častianskej doliny. Dozviete sa kto bol najbohatší muž stredoveku, kto bol prvý a posledný majiteľ hradu, objavíte starý židovský cintorín. Prejdete sa k podzemným baniam, v ktorých sa ťažilo niekedy striebro, meď aj pyrit. A poviete si aj o troch kaplnkách, ktoré lemujú lesné cestičky.

Okruh má cca 7 km a trvá 3 hodiny. Budete chodiť po lesnom teréne, malá časť vychádzky pôjde po asfalte a na konci bude aj stúpanie, aby sa naštartovalo spaľovanie. Po túre budete príjemne unavení a nabití energiou. Treba pevnú turistickú obuv, turistické oblečenie, teplý čaj a dobrú náladu. Deti aj psi sú vítané. Občerstviť sa môžte v reštaurácii Taverna Pod Baštou alebo Pizzeria Dedinka v Častej.

Vstupné: 8 Eur, deti 2-12- zdarma
Informácie: 0903/50 51 52
Na túto prehliadku sa treba vopred rezervovať alebo si kúpiť vstupenky. Uskutoční sa len pri záväznom počte 5 ľudí. Možnosť platby na mieste.

Doprava
Parkovanie v areáli hradu Červený Kameň zdarma. Autobus z bratislavských Nív odchádza o 12.10 zo zástavky č. 20. Vystúpite na zastávke Častá, Červený Kameň. Spiatočný spoj ide o 16.29 a 18.29. Začíname a končíme na rovnakom mieste- pred hlavným vchodom do hradu, vedľa reštauácie Taverna.

Prehliadka je inšpirovaná a vznikla aj vďaka CK panstvo.