koncert
party

Skenerr w/ Drť / Edúv Syn

Drť sú nevyjasnené otázky doby. Angažovanú kapelu tvorí zmes hudobníkov zo Slovenska a Maďarska. Texty Mareka Kundláka spolu s intenzívnym zvukom, za hranicou štandardných žánrov, testujú svedomie doby pred revolučným rokom 1989 a dnes.

Táto akcia sa konala v minulosti

Ide o autorský počin Miroslava Tótha, ktorý je tvorcom piesní a konceptu. S hudobnými partnermi Michalom Kaščákom (SK), Marekom Buranovským (SK), Luciou Chuťkovou (SK), Áronom Portelekim (HU) a Mártonom Czernovszkym (HU) spoločne tvoria svojský rukopis oscilujúcich medzi viacerými žánrami od punku po (free) jazz.

Prvý pripravovaný album Puntičkár, je zhudobnením rozhovoru bývalého šéfa ŠtB, generála Alojza Lorenca. Tento album Drť venuje obetiam perzekúcii, represií a vrážd komunistického režimu. Jeho vydanie je plánované na apríl 2020.

V sieti textov skladieb vety devalvujú logickú výrokovosť, lebo sa snažia zakrývať pravdivosť samotného výroku. Sú cielene používané na zahmlievanie, zneistenie a odvrátenie od podstaty veci. Ide o poukazovanie na fenomén režimu totality, ktorý kdesi ostáva vo vzduchu aj v dnešnej demokracii.
Vety, vety ako nástroje, vety ako zbrane - mimoriadne dobre premyslené výroky. Fascinácia a vzápätí zdesenie z jeho aktuálnosti.

Predskakovať bude Edúv Syn. Ako to znie, keď Medúza z Erikajemoja a Denis z Wildernessu robia trap? Mimo niekoľkých pesničiek, ktoré môžete objaviť na youtube, stihol mať už Edúv syn aj dva songy na čerstvej kompilácii Vinylized vol.8.

Príď sa nechať osviežiť čerstvým závanom melancholického punktrapu.

Fb event

-------

Vstup: na Goout.net / 7€