party

Rádio_FM Night: Mizzi / Talkshow / Bulp DJ set b2b Whithe DJ set

V poradí druhá Rádio_FM Night prinesie opäť kvalitný hudobný lineup – po DJ sete Mizziho vás svojím koncertom odpáli kapela Talkshow. Večer uzavrie Bulp DJ set back2back Whithe DJ set.

Táto akcia sa konala v minulosti

V poradí druhá Rádio_FM Night prinesie opäť kvalitný hudobný lineup – po DJ sete Mizziho vás svojím koncertom odpáli kapela Talkshow. Večer uzavrie Bulp DJ set back2back Whithe DJ set.Mizzi

DJ/speaker Rádia_FM, ktorý rozbiehal rádiové klubové noci Night_FM pred 12 rokmi. Dnes už "zaslúžilý/vyslúžilý umelec" známy z divadelných dosiek, televíznych obrazoviek aj filmových plátien - Marian Mitaš aka Mizzi. 

Talkshow

Je štvorčlenná indie gitarová kapela z Prievidze a Bratislavy. Od vydania svojho druhého albumu Kunst, ktorý podľa hudba.sk patrí k „najzaujímavejším anglicky spievaným albumom, aké u nás v posledných rokoch vznikli,” stihla kapela zahrať na najväčšom showcaseovom festivale SXSW v americkom Austine, ako aj na tunajších najväčších festivaloch Pohoda a Grape, Rock for People, Colours of Ostrava, United Islands of Prague ako aj na rakúskom On The Rocks. Odohrali tiež minitour s poľskými The Dumplings ako aj slovenskými Billy Barman a singel Hurricane, ako jedinú skladbu od slovenskej kapely zaradilo do dennej rotácie rakúske rádio FM4. 
V máji kapela vydala svoju prvú po slovensky spievanú nahrávku s názvom More času, ktorá je dostupná na všetkých stream službách.

Bulp 

Je alter ego Sama Štefanca, mladého producenta elektronickej hudby. Vo svojich DJ setoch dynamicky prepája rôzne subžánre techna a prináša temnejší zvuk ako pri live koncertných vystúpeniach. BULP obdržal ocenenia Objav roka na Radio_Head Awards 2015 a Album roka – Elektronická hudba na Radio_Head Awards 2017 za nahrávku "Yrsa".

Whithe

Producent melancholic ambient, future garage a techno trackov, ktorý na koncerte predstaví starostlivo vyselektovanú sadu temne ambientných skladieb. Whithe má na konte niekoľko EP (Regrets, Accidents, Emptiness) a jeho produkcie sa dostali aj pod známy kanál MrSuicideSheep. Spolu s ďalšími českými a slovenskými hudobníkmi sa v roku 2015 zúčastnil workshopu Red Bull Academy 2015 v Prahe a okrem vlastných skladieb produkuje aj remixy známych i undergroundových interpretov. Vo svojom katalógu má napríklad remix skladby Missing of známych The XX, ktorých hudba, rovnako ako Whitheho, nabáda k introspekcii. Je to soundtrack odcudzenosti dnešnej doby a anonymity mesta, temných zákutí klubov a vyprázdnených ulíc uprostred noci. Takisto si mal možnosť zahrať na festivaloch ako je Outllook festival, Dimensions festival, Pohoda alebo Grape. Na jar v roku 2019 ho čaká už jeho tretie turné.

 / bar + sála / 5€
Vstup 18+

Lineup:
21:00 - 23:30 / bar / Mizzi 
23:30 - 00:30 / sála / Talkshow 
00:30 - 04:00 / sála / Bulp DJ set b2b Whithe DJ set