party

Kiasmos DJ set

Divoké minimalistické techno noci, synťákové zvuky z 90. rokov a spomienky z detstva na opekanie na dedine. Ľahké beaty kombinuje s prekvapujúcimi kompozíciami, organickými štruktúrami a zvukovými experimentami s viacerými nástrojmi a dokonca aj lúskaním prstov a mechanickými zvukmi.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Je to príjemná, ale sexy hudba, vibrujúca, no zároveň upokojujúca.
Dokonca v sebe nesie vždy atraktívny škandinávsky bonus – to (ozajstné) hudobné klišé, ktoré navodzuje atmosféru rozprávok z vidieka aj s ich láskavými/podivnými/čarovnými obyvateľmi.

KIASMOS vznikol v roku 2009 vďaka islandskému skladateľovi oceneného Britskou akadémiou filmového a televízneho umenia ÓLAFUROVI ARNALDSOVI, ktorý je známy svojím originálnym mixom minimalistického klavíra, sláčikových kompozícií a elektronickým zvukom, a JANUSOVI RASMUSSENOVI z
Farských ostrovov, ktorý sa preslávil ako génius za elektro-popovým telesom Bloodgroup. Arnalds pracoval v Reykjavíku ako zvukový inžinier a často pracoval aj na Rasmussenových projektoch.

Keď zistili, že obaja zdieľajú lásku k minimalistickej experimentálnej hudbe,stali sa z nich najlepší priatelia a veľa času trávili v štúdiu, kde objavovali elektronické zvuky. Ľudia sa do ich zvuku, vystupovania a možnosti sledovať ich “pri práci” zamilovali.
V roku 2014 sa im podarilo zachytiť celú atmosféru na ich debutovom albume “Kiasmos” (Erased Tapes Records). Popri vystupovaní vo dvojici Rasmussen tiež hráva KIASMOS DJ sety.----

Vstup je voľný