party

Elektro Hafla / Arabian Panther, Amar du Désert

V Novej Cvernovke sa v piatok 13. septembra uskutoční otváračka festivalu [fjúžn], tentokrát v spojení s Elektro Haflou, prvou bratislavskou party zameranou na bohatý svet klubovej hudby blízkeho východu, orientu a tanečnej world-music, s Novou Cvernovkou a labelom Blue Night Jungle.
Táto akcia sa konala v minulosti

Akcia bude prebiehať v Skrytom bare Novej Cvernovky a v Parku de Palma, ktorý bude otvorený ako warmup/chillout zóna.

Lineup:
"Headlinerom" večera bude Arabian Panther, pôvodom Libanonec žijúci vo Francúzsku, so sebou nesie príbeh osamelého fenického bojovníka proti neprávosti, vyzdvihujúc krásu bohatej a komplexnej kultúry, príliš často ničenej vojnou a predsudkami. Vydáva okrem iného hudbu aj hudbu na prvom palestínskom labeli Harara, a je braný ako čerstvý vietor na arabskej klubovej púštnej vlne.

Pridá sa k nemu Amar Du Désert, alias Bertrand Lachambre, šéf labelu Blue Night Jungle. Zaujímajú ho západné a orientálne hudobné žánre, od tradičných arabských rytmov cez európske farebné groovy, po tribal electro, sýrsko-libanonské dabke, raï inšpirácie, soufi melódie, spájajúce sa na dancefloore v jednoliaty celok, ktorý putuje od intenzívnych transcendentálnych atmosfér až po vysoko-energické tanečné momenty.
 

Na úvod nám zahrá rezident akcie Mooshak alias Potkan z Hudba sveta_FM, na záver k nám k nám opäť priletí Dj RAMZY al spinoza z Izraela, organizátor multikultúrnych mierových stretnutí pri hudbe v Jeruzaleme a Tel Avive, ktorého mohli ľudia vidieť už na minuloročnom festivale Pohoda, či prvej Elektro Hafle v máji.

Hafla = po arabsky stretnutie, párty, ceremónia. 

Podujatie je súčasťou festivalu fjužn