literárna akcia

Reportéri v prvej línii: Frank Westerman v Bratislave

Diskusia o genetike, rase, no predovšetkým o ľuďoch, ktorí boli z nepochopiteľných príčin vyhlásení za korunu všetkého tvorstva. Známy holandský reportér bude diskutovať so Samom Marcom o svojej knihe Čistá biela rasa.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Holandský reportér Frank Westerman predstaví osobnú historickú reportáž Čistá biela rasa, v ktorej cestuje po Európe a rozpráva nám fascinujúci príbeh lipicanských koní. Na jeho pozadí sa zrkadlí moderná história Európy - vojny, etnické konflikty, história konskej drezúry, ale aj otázky rasy, genetiky a príbehy najväčších objavov v týchto odboroch.

Westerman sa necháva viesť históriou lipicanského plemena a rozpletá pri tom nečakané súvislosti európskych dejín. Keď si prečítate knihu Čistá biela rasa, na biele žrebce v Topoľčiankach sa budete pozerať celkom inak.

Diskusiu s Frankom Westermanom bude moderovať Samo Marec.

Viac o knihe i autorovi nájdete na webstránke Absynt - reportážna literatúra:

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Vydavateľstvo Absynt. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.