iná akcia
literárna akcia
prednáška / diskusia

Peter Mikuláš – Ako spievať prvú ligu - online

Online diskusia spojená s prezentáciou knihy “Ako spievať prvú ligu” približuje osobnosť slovenského vokálneho umenia, profesora Petra Mikuláša.

Táto akcia sa konala v minulosti

Lektor: prof. Peter Mikuláš

Názov podujatia nesie meno publikácie “Ako spievať prvú ligu” (vydavateľstvo Hudobné centrum). Kniha je písaná a ilustrovaná vtipnými kresbami samotným autorom, kde odovzdáva svoje bohaté, viac ako štyridsaťročné odborné znalosti na opernej a koncertnej scéne, tiež dlhoročné skúsenosti pedagóga na Vysokej škole múzických umení. V diskusii sa tento umelec podelí o všetky radosti a útrapy, ktorými musel prejsť počas štúdií až kým získal status renomovaného profesionálneho umelca.

Toto online podujatie “ Ako spievať prvú ligu” je súčasťou umelecko-edukačného projektu Students Meet Professionals. Tento projekt vznikol pred siedmimi rokmi, na pôde Cirkevného konzervatória v Bratislave, zo zámerom podpory a skvalitnenia vzdelávania v oblasti interpretačného umenia.

Hlavným cieľom je aktívna spolupráca študentov hudobného umenia a profesionálnych interpretov na širokej platforme vzdelávacích podujatí – prednášky, semináre, interpretačné kurzy, tvorivé dielne. Vzhľadom k  pandemickej situácii sa už minulý rok projekt preniesol do online priestoru.

Prednáška prebehne na Youtube