film
festival
letný festival

Filmový festival Cinematik 2021

Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany tento rok otvára už svoj 16. ročník, ktorý sa uskutoční od 14. do 19. septembra 2021. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

16. ročník festivalu otvorí film Cenzorka, ktorý bude mať iba krátko pred uvedením v Piešťanoch svoju svetovú premiéru na MFF Benátky.

Sekcie

Polnočná sekcia

K najvyhľadávanejším sekciám MFF Cinematik patrí “polnočná sekcia” Za hranicou kultu. Po minuloročnej prestávke predstaví 16. ročník festivalu režisérsku tvorbu amerického nezávislého filmára Larryho Fessendena.
Meeting Point Europe a Cinematic.doc
mesiace pripravovaný výber toho naj z Európy a zo Slovenska. Nebudú chýbať ani exkluzívne predpremiéry nových a očakávaných slovenských titulov. Aktuálny ročník festivalu sa pozrie bližšie aj na súčasnú a oceňovanú maďarskú kinematografiu, na čele s retrospektívou režisérky a scenáristky Ildikó Enyedi.
Za hranicou kultu
bude venovaná tvorbe herca, režiséra, scenáristu Larryho Fessendena a pre milovníkov a milovníčky filmov pripravujeme množstvo nových a dôležitých snímok z festivalov v Cannes, Berlinale či Sundance.
Pod lupou
si posvietime na osobitú maďarskú kinematografiu, ktorú by mal preskúmať každý milovník filmov.
Rešpekt
Cinematik predstaví niekoľko filmov z tvorby Ildikó Enyedi. Okrem iných aj oceňovanú snímku O tele a duši a úplnú novinku Príbeh o mojej žene, ktorá mala v júli svetovú premiéru na festivale v Cannes.
Nemáš čo skrývať
Sekcia sa pozerá bližšie na praktiky totalitnej krajiny i „demokracie“, reflektuje premenu človeka na merateľné telo, skúma psychológiu ľudí, ktorí sledujú a sú sledovaní, uvažuje o prostredí, ktoré je pod dozorom, zaoberá sa čítaním obrazov a pýta sa na politické, biologické či estetické dôsledky všadeprítomného sledovania.

Filmová ponuka: 
1968 - Rekonštrukcia okupácie
Biela na bielej
Blúdiaci Holanďan Ľubomír Feldek
Cesta do nemožna
Dozor v nízkom rozlíšení
Každá minúta života
killer.berlin.doc
Láska pod kapotou
Na krev
Neviditeľná
Na značky!
Predtuchy
Remedy
The Sailor
Návyk 
Neobyčajné leto
No Telling 
Obchodník so smrťou
Obyčajná krajina
Posledná zima 
Pod povrchom
Správa
(T)error
Zvrátení
Wendigo 

Zakúpenie akreditácie 20€

 

Od pondelka 13.9.2021 bude okres Piešťany patriť do oranžovej fázy (Ostražitosť). Na základe aktuálne platných opatrení bude prístup do všetkých kinosál umožnený iba plne zaočkovaným návštevníkom.

Pod „plne očkovanou osobou" sa rozumejú osoby, ktoré sú:
14 dní po druhej dávke dvoj-dávkovej vakcíny, alebo
21 dní po jedno-dávkovej vakcíne alebo
14 dní po akejkoľvek dávke, ak osoba prekonala ochorenie COVID-19 za ostatných 180 dní.

Exteriérové podujatia (Bažant Kinematograf, Prírodné kino) budú zdarma a dostupné v režime „základ", teda bez potreby preukázania sa akýmkoľvek dokladom.

Verili sme, že Piešťany ešte nejakú chvíľu vydržia zelené. Veľmi nás mrzí, že mnohých z vás touto správou sklameme. Ak ste si kúpili v predpredaji akreditáciu a nemôžete sa ho zúčastniť, môžete akreditáciu predať/posunúť inej osobe. Ak si želáte vrátiť peniaze, prosíme vás, aby ste vyplnili formulár

Odporúčame

party

Broken Therapy: MNDSCP (HU) / Halloween special

Št 28.10.2021 / WAX
odporúčame!
film

Študentský filmový festival Áčko

20.10.2021 - 23.10.2021 / Kinosála FTF VŠMU
odporúčame!
film

Cenzorka + Bolo raz jedno more

Lesja si odpykáva sedemročný trest odňatia slobody v jednej z odeských ženských väzníc na Ukrajine. Práve porodila svoje prvé...Viac
23.10.2021 - 27.10.2021 / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2021

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú na novom mieste - v Refinery Gallery. Tradične trojdňový festival sa...Viac
22.10.2021 - 24.10.2021 / Refinery Gallery
odporúčame!