kurz / workshop

Vianočné dielne v Lab. cafe

Atmosféra Vianoc sa šíri už aj v Lab.cafe a pre vás budú pripravené vianočné dielne. Prísť môžete sám, s kamošmi, s priateľkou/ priateľom, manželom/ manželkou, svokrou či s deťmi. 

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Poznáte všetky možnosti Labu? V podzemí Starej Tržnice sa skrýva dielňa plná možností pre výrobu vianočných darčekov a dekorácií. 
K dispozícii sú rôzne technológie, pomocou ktorých si dokážete zhotoviť akékoľvek personalizované darčeky. Napríklad s laserom si dokážete hravo vyrezať drevené alebo akrylové ozdoby, dekoratívne darčeky alebo vtipne pogravírovať sklenené poháre, drevenú kuchynskú dosku či varešku. Na výrobu rôznych nálepiek využijete ploter. Nálepky je možné zažehliť na tričká, mikiny alebo plátené tašky. Svoje výrobky môžete nakoniec opracovať v drevárenskej dielni a v lakovni. 

Dielňa bude počas soboty 15.12.18 otvorená od 10:00 do 15:00. 

Čo sa dá v Labe použiť?
Laserová rezačka a gravírovačka
- tvorba drevených pogravírovaných krabičiek
- výroba drevených puzzle pre deti
- výroba drevených hračiek
- výrobu pegboardu
- alebo rôznych drevených závesných dekorácií
- výroba drevených alebo papierových ozdôbok na stromček
- pogravírovať si môžeš drevené valčeky či dosky na krájanie do kuchyne, varešky
- gravír fľašiek a pohárov
Ploter
- potlač tričiek
- potlač mikín
- potlač plátených tašiek
(grafiku podľa vášho gusta, ale dopredu sa dohodnete)
3D tlačiareň
- ak zvládate modelovanie, môžete si priniesť model a spolu ho vytlačíte
- na nete je množstvo dostupných modelov, napr. na stránke Instructable a Thingiverse, kde nájdete na 3D tlačenie prakticky hocičo
- využiť môžete náš softvér na výrobu 3D tlačených príveskov, ktoré generujú jedinečné prívesky na základe pár údajov o obdarovanej osobe
Šijací stroj
- v šití musíte byť macher, žiaľ v sobotu tu nebude žiaden lektor na šitie, ale pokiaľ viete šiť, stroj vám radi požičiame 
Lakovňa a drevodielňa
- nemusí byť všetko vo farbe dreva, k dispozícii je lakovňa, kde si môžete s farbami uletieť. V drevodielni sú k dispozícii brúsky, vŕtačky, pílky.

Zúčastnite sa aj vy vianočnej dielne za cenu členstva v hodnote 18€ (dva mesiace). K dispozícii budete mať všetky stroje a pomocnú ruku od tunajších grafikov.
Za spotrebovaný materiál platíte zvlášť. Ceny  materiálov sa pohybujú v rozsahu od 2 do 10€. Využiť na tvorbu darčekov môžete preglejky, mdfky, akrylové sklo a vinylové fólie. 

Viac o výhodách členstva a možnostiach dielne sa dočítate tu. 

V prípade otázok ohľadom vašich nápadov na darčeky neváhajte kontaktovať organizátorov prostredníctvom emailu create@lab.cafe

Prosím, nezabudnite sa online registrovať, po registrácii vám príde email a dohodnete sa, čo sa bude vyrábať.

Registrácia

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Lab.cafe. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.