kurz / workshop

Pomalé utorky na Magio pláži

V rámci Pomalých utorkov s Platformou udržateľnosti sú tu pre vás ďalšie skvelé workshopy.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

6.8. Vyrob si gumičku do vlasov s ReTie
Počet miest je však limitovaný a preto sa treba na workshop prihlásiť.
Prihlasovanie sa spustí 1 týždeň pred workshopom tu.
Na workshope vás Ema z ReTie naučí ako si jednoducho vyrobiť jedinečné, originálne a ekologické gumičky ušité zo zvyškov starých kravát.
Vysvetlíte si a ukážete, čo znamená "upcyklácia". Pomocou upcyklácie totiž premeníte nevyužívané a "v skrini zabudnuté" kravaty na "nové" gumičky do vlasov, ktoré vám spríjemnia horúce letné dni.
Materiál aj pomôcky na šitie vám zabezpečí organizátor. Vám stačí prísť, priniesť si dobrú náladu a chuť tvoriť a naučiť sa niečo nové.
Ak však máte doma kravaty, ktoré nevyužívate, kľudne nám ich prineste.
O značke ReTie:
ReTie sú unikátne motýliky, mašle a iné doplnky starostlivo vyrobené upcykláciou dávno zabudnutých kravát. S radosťou z ručnej práce, s láskou ku životnému prostrediu.

20.8. Vyrob si brošňu s "cyber chrobáčikom"
Počet miest je však limitovaný a preto sa treba na workshop prihlásiť. Prihlasovanie sa spustí 1 týždeň pred workshopom tu.
Workshopom vás prevedie Kaja Jarošová, ktorá sa rozhodla na svoju tvorbu využívať nepotrebné počítačové súšiastky. Vďaka fantázii a kreativite si pod Kajinym vedením môže každý účastník workshopu domov odniesť brošňu v tvare cyber chrobáčika. Viac o Kajinej tvorbe nájdete na jej instagramovom účte.
Na workshope využijete naozaj všetko od fólie z tabletu až po kábliky. Materiál aj pomôcky na workshop zabezpečia organizátori, vy stačí ak prídete a prinesiete si dobrú náladu.