kurz / workshop

Keramický kemp Ruky v hline

Keramický kemp Ruky v hline  je  stretnutie všetkých, ktorí milujú tvoriť z hliny. Akcia je určená pre dospelých ale veľmi vítaní sú aj rodičia s deťmi, ktorí by chceli tvoriť spolu. Tri tvorivé dielne budú viesť traja fantastickí lektori, od ktorých sa môžete naučiť ich jedinečné techniky.
Táto akcia sa konala v minulosti

Pozvanie na 1.ročník keramického kempu prijali: Sochár Andrej Frič, s ktorým sa môžete naučiť vytvoriť si vlastnú keramickú sošku, hrnčiarka Veronika Sarvašová, ktorá vás naučí ako si vymodelovať hrnček či misu a ozdobiť ju vyrývaním do engoby a keramička Juliana Hadvigová, ktorá vás naučí ako si vytvoriť si keramický obraz zvaný kachlica.

Kemp sa začína štvrtok večer postavením stanového tábora a končí v nedeľu poobede. V dielňach sa bude pracovať celý piatok a sobotu a polovicu nedele. Všetky dielne sú na čerstvom vidieckom vzduchu, ak budete mať chuť na pauzu, môžete sa u nás zahrať na ihriskách alebo si urobiť vychádzku v okolitej prírode. Akcia sa bude konať v príjemnom športovom areáli v Jablonovom, za ktorým sú lúky a lesy Malých Karpát. Je to kempovacia akcia, teda každý účastník by mal prespávať vo vlastnom stane. Areál je ohradený a je to priestor, kde sa v Jablonovom konajú všetky kultúrne podujatia. Akciu organizuje OZ Ruky v hline.

Dielne:

Andrej Frič - Frikou: Bájne Bytosti 

Andrej je mimoriadne nápaditý výtvarník a okrem iného aj majster malých keramických sôch s veľkým významom. V jeho dielni sa naučíte ako postaviť z hliny figúru či už reálnu alebo fantazijnú a ako do nej vložiť  skryté významy. On sám do svojej tvorby vnáša prvky mýtov a legiend a vás naučí vás oživiť vaše vlastné bájne vízie.

Veronika Sarvašová - Nikovera: Rytie do engoby 

Nikovera má za sebou štúdium v odbore Výtvarné spracúvanie keramiky a porcelánu. Inklinuje k organickým tvarom, prírodninám, rastlinstvu a všetkému živému. Dlhodobo sa venuje technike sgrafito, čo je  rýpanie vzoru do spodnej vrstvy hliny, čím vzniká negatív. Jej diela majú certifikát Produkt Novohrad. Na dielni si môžete vymodelovať úžitkové dielo a následne ho vyzdobiť fantastickou technikou sgrafito.


Juliana hadvigová - Reliéfna kachlica

Je to majsterka svojho remesla a mať ju ako lektorku je naozaj výnimočná príležitosť. V Julianinej dielni si môžete si vytvoriť reliéf určený do exteriéru alebo interiéru. Juliana svojimi dielami ozdobila desiatky interiérov, krbov či fasád domov a verejných budov na celom Slovensku. Oplatí sa pozrieť na jej stránku:www.malbanastenu.sk

Ako sa prihlásiť
V prípade záujmu si vyberiete lektora, ku ktorému by ste sa chceli prihlásiť a s ktorým budete celý čas kempu tvoriť. Potom vyplníte prihlášku:  
Potom počkáte na ďalšie informácie, ktoré vám prídu emailom.
Potom sa už len zbalíte a prídete!

počet miest v každej dielni: 10
celkový pošet účastníkov: 30
Cena 200€ dospelí, 150€ dieťa od 5 do 12 rokov
 
Čo je v cene?

Kempovacie miesto, 3 x obed a 3x večeru, fantastického lektora, 20 hodín v dielni, hlinu, engoby, pomôcky, výpal každého výrobku, čaro malej dediny, prírodu, ohnisko a ľudí, ktorí sú podobne naladení ako vy. 

Jablonové je malá dedinka na Záhorí, z Bratislavy sa k nám pokračuje ďalej po diaľnici smerom na Brno, kde odbočíte na Exit Lozorno. Jablonové je prvá obce za Lozornom. Cesta diaľnicou z Lamača k nám trvá 17 minút. 

Pred športovým areálom je parkovisko, kde je možné bez problémov zaparkovať na celý čas trvania kempu.

 


 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor OZ Ruky v hline. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.