koncert

Trammed: Cluster Lizard / Nina Pixel

Električka pri Tržnici T3 oslavuje svoje tretie výročie položenia. Toto výročie sa už tradične spája s koncertom výrazných mien v rámci pravidelnej série Trammed. Tentokrát nám svoje zvukové vízie predstavia hostia z Berlína - Cluster Lizard a Nina Pixel.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Cluster Lizard sú Dmytro Fedorenko (a.k.a. Kotra) a Kateryna Zavoloka (aka Zavoloka). Na konte majú dva albumy, Edge Of The Universe a Prophecy. Dvaja skúsení a oceňovaní hudobníci z aktuálne už berlínskeho labelu Kvitnu v spoločnom projekte Cluster Lizard preskúmavajú vesmírne zvukové krajiny.

Organické spojenie zvukových prístupov Kotru a Zavoloky vedie k detailne dizajnovaným zvukovým plochám plynulo prechádzajúcimi medzi plachtením ničotou a smršťami kovových basových vibrácií. 

Cluster Lizard vytvára zvukovú rovnováhu medzi citlivosťou a tvrdosťou, tichosťou a hlukom. Subtílna alchýmia sa postupne vyvýja s hlasno vrstvenými rytmami, psychadelickými syntami, praskajúcimi hlukmi či nečakanými prestávkami.

Nina Pixel už niekoľko rokov sídli v Berlíne. Okrem jej aktívnej DJskej dráhy stojí aj za početnými skladateľskými počinmi. Zvuk Niny Pixel presahuje rigídne rituálne rytmy nekonečnými zvukovými krajinami a špinavým temným technom, hlukom a silami industriálu. Tvorbu zámerne dekonštruuje v snahe znovu vytvoriť hlboké príbehy. Často pracuje s field recordingom a experimentuje s organickými objektmi. V električke uvedie introspektívne disco kompozície.

Odporúčame

divadlo

Hamlet, alebo nález lebky (Túlavé divadlo)

Unikátna verzia najslávnejšej Shakespearovej drámy. Jarmočná improvizácia na tému najznámejšej tragédie v dejinách dramatiky…Viac
Po 20.7.2020 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
film

Emma

Amfiteáter Pezinok / Kino Lumière / Amfiteáter Senec / Kino Mier Modra / Kino Mladosť / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
film

MFFK Febiofest 2020

MFF Febiofest je v oficiálnom termíne zrušený. Náhradný termín bude, otázne je kedy. Budeme Vás informovať. Podrobné stanovisko...Viac
30.9.2020 - 4.10.2020 / Bratislava
odporúčame!
film

Raoul Taburin

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
Kino Lumière / Kino Mier Modra / Kino Mladosť / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark
odporúčame!