koncert

Tornádo Lue

Prvá Pohoda_FM Live v roku 2020 bude patriť kapele Tornado Lue! Príďte si vypočuť prierez jej repertoáru, ktorý čoskoro doplní aj plánovaný album.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Tornádo Lue 
Po dlhšom období komorného koncertovania sa Tornádo Lue transformuje do ďalšej existenčnej fázy, Traja zakladajúci členovia kapely: Jana Tóthová-spev, Juraj Hladný-klávesy a Pavol Murín-gitara rozširujú koncertnú zostavu najprv o bicie nástroje – Jaro Šollar a teraz i o saxofón -.Jiří Jelínek /ex Psí Vojáci, Garáž/.
„Napriek Jiřího fantastickej hudobnej biografii a diskografii sme sa ho nezľakli a nejaký čas už v skúšobni nekompromisne trénujeme.“ Jiří k tomu dodáva: „Rokenrol se nedá poslouchat, musim ho tančit nebo hrát.“
Jiří Jelínek hral s Tony Ducháčkom v legendárnej kapele Garáž, v jej najlepších časoch /1985-1990 /. Najvýraznejšie sa však etabloval ako saxofonista ešte legendárnejšej kapely - Psí Vojáci. Spolu s Filipom Topolom, Davidom Skálom a Honzou Hazukou vypredali v roku 1993 pražskú Lucernu - ako jedna z mála kapiel mimo hudobného mainstreamu. Po prelome tisicročí Jiři u Psích Vojákov končí a priebežne sa venuje rôznym spoluprácam a hosťovaniam.

Po šansónovom koncertovaní, ktoré je zaznamenané na živom albume " Nu Spirit Club live" sa Tornádo vracia k svojej pôvodnej nástrojovej zostave z roku 1990.
"Cítime, že sme znova na začiatku niečoho a všetko čo sme doteraz prežili dáva tomuto začiatku nové rozmery.“
Tornádo Lue sľubuje už dlhší čas nové nahrávky, ale ako obvykle – neponáhľajú sa nikam.
„Po 27-ročnej existencii-neexistencii kapely už pre nás čas naozaj nie je dôležitý. Začali sme k tvorbe pristupovať s pokorou, veci nahrávame, počúvame, prerábame, triedime... niečo z toho určite bude, zbiera sa to. Ale podstatou nášho umeleckého života sú živé koncerty, ich energiu máme zo všetkého najradšej. Hranie v plnej zostave so saxofónom a bicími bude po čase veľmi príjemné.“

Súčasný koncertný repertoár prierezovo mapuje celú históriu kapely: Prvotiny s textami Sylvie Plath, "Nick a Svícen", Lady Lazarus, "Panenka", duet „Cesta Domů“, ktorý zaznel vo filme „Příběh obyčejného šílenství“ režiséra Petra Zelenku, či titulná pieseň z filmu „Divoké včely“ režiséra Bohdana Slámu „Jak to doopravdy bylo“, až po súčasné skladby "Dálnice 666", Nikto není“ či "Šílená".
(zdroj: oficiálna fb stránka kapely)

------

Vstup je voľný do naplnenia kapacity

Odporúčame

koncert

Le Payaco - krst albumu

Št 16.4.2020 / Majestic music club
odporúčame!
party

B-Complex B-day Party 2020 ft Pyrohex

Št 7.5.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
27.4.2020 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
KIDSTOWN odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 8.12.2020 / Dunaj˜
odporúčame!