koncert

Therion

Švédska metalová legenda Therion sa v novembri vráti do nášho mesta.V roku 2021 vydala švédska metalová legenda Therion sedemnásty štúdiový album „Leviathan“, prvý z avizovanej trilógie o morskom netvorovi a rôznych mytológiách. Druhé pokračovanie je naplánované na tento rok. Európske turné neminie ani Bratislavu, zastávka bude v klube MMC.


 

24.11.2022, Št

Therion od svojho vzniku v roku 1988 výrazným spôsobom ovplyvnili dva subžánre – death metal a symfonický metal. Predstavovanie tejto známej a úspešnej formácie by bolo nosením dreva do lesa. Koncerty tejto kapely združenej okolo lídra Christofera Johnssona, ktorý v auguste oslávi 50 rokov, sú vždy jedinečným hudobným, ale aj vizuálnym zážitkom. Dôkazom toho je aj 5 vydaných koncertných DVD.

Stále aktuálny album „Leviathan“ bol hotovým balzamom pre uši všetkých fanúšikov tejto kapely. Pri jeho predchodcovi totiž Johnsson a ostatní muzikanti vydali rozsiahly až 3,5 hodinový materiál „Beloved Antichtist“, ktorý bol vlastne rock/metalovou operou založenou na príbehu Antichrista od ruského autora Vladimíra Solovieva, ktorý žil v 19. storočí. Tento ambiciózny pokus sa však nestretol s prílišným pochopením fanúšikov a širokej verejnosti.

Vokalista Thomas Vikström potvrdil, že cieľom skupiny bolo urobiť opäť „normálnejší“ album. A to sa im veruže aj podarilo. „Leviathan“ obsahuje typické poznávacie črty tvorby tohto zoskupenia. Navyše, nechýbali na ňom ani hviezdni hostia, za všetkých môžeme spomenúť fínskeho sympaťáka Marca Hietalu.

Kapela podporila tento stále aktuálny album aj troma parádnymi videoklipmi ku piesňam „Die Wellen der Zeit“, „Tuonela“ a „Eye of Algol“. Všetkých 11 skladieb je založených na rôznych mytológiách. Texty napísal Per Albinsson, výnimku tvorí song „Psalm of Retribution“, jeho text je z pera Christofera Johnssona.

Do štartu európskeho turné by už mali Therion vydať aj pokračovanie albumu z januára 2021 - „Leviathan II“. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skvelú šou založenú na albumoch „Leviathan“. Známa švédska horda muzikantov si vezme na turné so sebou aj dvoch špeciálnych hostí, ktorých mená oznámi manažment skupiny neskôr.

Vstupenky od 32€

Odporúčame

film

Čiary

Čiary sú filmová esej v štýle urbánnych symfónií, situovaná do prostredia ukážkového postsocialistického mesta – súčasnej...Viac
St 10.8.2022 / Letné kúpalisko Iuventa - Mičurin
odporúčame!
koncert

Trammed

So 5.11.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Nouvelle Vague

Št 29.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Koncerty pri Propelleri 2022

Milovníci skôr alternatívnej hudby si prídu na svoje pri Propelleri na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste, kde bude...Viac
Št 18.8.2022 / Propeller, Rázusovo nábrežie
odporúčame!