koncert

The Stranglers (UK) - zrušené

Kultová kapela The Stranglers zavíta na Slovensko. Legendárna formácia z Veľkej Británie ohlásila rozlúčkové turné, v rámci ktorého vystúpi aj v Bratislave.

Táto akcia sa konala v minulosti

Anglickí rockeri pôsobia na hudobnej scéne od roku 1974 a ich tvorba sa žánrom prikláňa k punku a new wave. Od svojich dobových rovesníkov sa vždy odlišovali väčšou hudobnou skúsenosťou a výrazným zvukom klávesov. Podstatnými sa pre nich taktiež stali texty so silným sociálne-politickým nádychom.

Kapela sformovaná v polovici 70. rokov svoju činnosť nikdy neprerušila, napriek tomu jej kariéru poznačilo niekoľko personálnych zmien, vrátane tých na poste speváka. Hugha Cornwella, pre mnohých jedno z poznávacích znamení The Stranglers, v roku 1990 nahradil Paul Roberts a toho o 10 rokov neskôr vystriedal Baz Warne. Súčasťou pôvodnej zostavy okrem speváka a gitaristu Hugha Cornwella boli aj fenomenálny klávesák Dave Greenfield, basgitarista Jean-Jacques Burnel a bubeník Jet Black.

The Stranglers vyšli z punku a klávesovej psychedélie. Podpísal sa na nich art rock prelomu 70. a 80. rokov, zakoketovali si ale aj s popom. Od roku 1974 vydala táto skupina 17 štúdiových nahrávok, pričom prvých desať sa dostalo do TOP10 britského rebríčka albumov. Medzi ich najväčšie hity patria skladby Peaches, Walk On By, Golden Brown, Strange Little Girl, No More Heroes, Always the Sun či All Day and All of the Night.

Časom ich produkcia postupne rástla do rafinovanejšej a prepracovanejšej. Kritik Dave Thompson, ktorý zhrnul svoj príspevok k populárnej hudbe, neskôr napísal: „Od zle vychovaných chuligánov po dodávateľov najvyšších popových lahôdok bola skupina zodpovedná za hudbu, ktorá mohla byť škaredá a mohla byť surová – ale nikdy nudná.

Zakladajúci hráč na klávesové nástroje Dave Greenfield 3. mája 2020 zomrel. Dňa 10. júna zvyšní členovia kapely oznámili, že pracujú na vydaní albumu, ktorý nahrali The Stranglers krátko pred Greenfieldovou smrťou. Potvrdili tiež, že ich Final Tour, ktoré bolo oznámené v januári 2020, bude na počesť Greenfielda pokračovať.

Vstupenky na Goout.net za 29€ - 39€

Odporúčame

koncert

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox

St 22.6.2022 / Majestic music club
odporúčame!
party

Gopnik Party vol.2

So 26.3.2022 / Majestic music club
odporúčame!
film

Krajina nomádov

Št 9.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
St 29.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!