koncert

Rock BaStarD- Lokotov Mocktail /NL - zrušené

Silná skalná formácia z impozantného mesta Eindhoven, Holandsko. Kombinácia výkonných riffov, taviacich basov a jazzových akcentov bubnov, ktoré vás zavedú do vesmíru. Inšpirovaný Led Zeppelin, Queens of the Stone Age a Soundgarden.

Táto akcia sa konala v minulosti


Lokotov Mocktail
sa skladá z troch jemných mužov:

Daan van der Donk: Kytara
Veľká prevodovka s láskou k Telecasters. Okrem hudby je Daan učiteľom a zaujíma sa o politiku. Tiež miluje (old-school) videohry.

Dani Steevensz: Vokály a basová gitara
Špecializoval sa na texty a vela premýšľal . Vedľa hudby je okrem iného aj vizuálnym umelcom a dizajnérom.

Tom Oggel: Bubny
Pôvodne jazzový a funk bubeník ako mladý ambiciózny herný novinár a podnikateľ.

Všetci traja pochádzajú z najlepšieho, čo je vo všetkej spravodlivosti docela nudné mesto v blízkosti Eindhovenu. Preto všetci títo chlapci stále majú vášeň k videohram popri hudbe.. S názvami ako "Dear Lutemis" a "Riešenie 9" je ťažké poprieť, že sa čerpá inšpirácia, najmä z "Dobrodružných hier".
Jadrom tejto hudobnej aliancie je Daan, ktorý hrával na gitaru už od jeho 15 rokov.

Začal ako metelista na svojom BC Rich a nikdy sa úplne nezbavil svojej lásky k ťažkým riffom. Vždy však vezme svoj nástroj veľmi vážne a dokonca v mladších rokoch sa naučil hrať klasickú gitaru a získal veľa vedomostí o hudobnej teórii.

Hneď vedľa neho je Dani, ktorý sa pridal k Daanovi, keď mali obaja šestnásť. Dani sa inšpiroval, ked sa dostali do sveta hudby, a tak rozbehli kapelu spolu. Po chvíli sa tieto dve horúce hlavy rozrástli a obaja hrávali v rôznych kapelách až niekoľko rokov. Po niekoľkých rokoch ticha boli títo dvaja spolubojovníci dostatočne vyspelí, aby sa k veci vrátili a znovu začali hrať. Chvíľu hrali v tej istej formácii, ktorú urobili v prvej skupine, ale kvôli súkromným "dospelým" záležitostiam ako práca a štúdium sa znovu rozpadli.

Dani sa vydal iným smerom a vydal dva sólo EP. Cestoval po Austrálii a Ázii dva roky.
Medzičasom Daan hral basy a gitaru v niekoľkých rôznych projektoch a narazil na konečný chýbajúci kus úspešného vzorca: Tom Oggel, mladý podnikateľ a jazzový bubeník. Krátko po Daniovom návrate sa dohodli, že urobia trochu džemu a potom sa to všetko stalo...
Tom pridáva do mixu vplyv Jazz, Funk a Blues, napísali dostatok materiálu, aby začali hrať na javisku v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zaznamenali svoj prvý EP: "Space Monster", vydaný v júni 2018.

Odporúčame

koncert

Vianočný Punk 2019 / VBPS, Wilderness, Ješte jsme se nedohodli

So 21.12.2019 / Fuga
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
Pi 20.12.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Noc Architektúry 2020 Zima

Št 16.1.2020 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!
divadlo

Horúca sprcha

Ne 15.12.2019 / Dom kultúry Ružinov
od vás odporúčame!