koncert

Rock BaStarD- Lokotov Mocktail /NL - zrušené

Silná skalná formácia z impozantného mesta Eindhoven, Holandsko. Kombinácia výkonných riffov, taviacich basov a jazzových akcentov bubnov, ktoré vás zavedú do vesmíru. Inšpirovaný Led Zeppelin, Queens of the Stone Age a Soundgarden.

Táto akcia sa konala v minulosti


Lokotov Mocktail
sa skladá z troch jemných mužov:

Daan van der Donk: Kytara
Veľká prevodovka s láskou k Telecasters. Okrem hudby je Daan učiteľom a zaujíma sa o politiku. Tiež miluje (old-school) videohry.

Dani Steevensz: Vokály a basová gitara
Špecializoval sa na texty a vela premýšľal . Vedľa hudby je okrem iného aj vizuálnym umelcom a dizajnérom.

Tom Oggel: Bubny
Pôvodne jazzový a funk bubeník ako mladý ambiciózny herný novinár a podnikateľ.

Všetci traja pochádzajú z najlepšieho, čo je vo všetkej spravodlivosti docela nudné mesto v blízkosti Eindhovenu. Preto všetci títo chlapci stále majú vášeň k videohram popri hudbe.. S názvami ako "Dear Lutemis" a "Riešenie 9" je ťažké poprieť, že sa čerpá inšpirácia, najmä z "Dobrodružných hier".
Jadrom tejto hudobnej aliancie je Daan, ktorý hrával na gitaru už od jeho 15 rokov.

Začal ako metelista na svojom BC Rich a nikdy sa úplne nezbavil svojej lásky k ťažkým riffom. Vždy však vezme svoj nástroj veľmi vážne a dokonca v mladších rokoch sa naučil hrať klasickú gitaru a získal veľa vedomostí o hudobnej teórii.

Hneď vedľa neho je Dani, ktorý sa pridal k Daanovi, keď mali obaja šestnásť. Dani sa inšpiroval, ked sa dostali do sveta hudby, a tak rozbehli kapelu spolu. Po chvíli sa tieto dve horúce hlavy rozrástli a obaja hrávali v rôznych kapelách až niekoľko rokov. Po niekoľkých rokoch ticha boli títo dvaja spolubojovníci dostatočne vyspelí, aby sa k veci vrátili a znovu začali hrať. Chvíľu hrali v tej istej formácii, ktorú urobili v prvej skupine, ale kvôli súkromným "dospelým" záležitostiam ako práca a štúdium sa znovu rozpadli.

Dani sa vydal iným smerom a vydal dva sólo EP. Cestoval po Austrálii a Ázii dva roky.
Medzičasom Daan hral basy a gitaru v niekoľkých rôznych projektoch a narazil na konečný chýbajúci kus úspešného vzorca: Tom Oggel, mladý podnikateľ a jazzový bubeník. Krátko po Daniovom návrate sa dohodli, že urobia trochu džemu a potom sa to všetko stalo...
Tom pridáva do mixu vplyv Jazz, Funk a Blues, napísali dostatok materiálu, aby začali hrať na javisku v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zaznamenali svoj prvý EP: "Space Monster", vydaný v júni 2018.

Odporúčame

film

Pina

St 21.8.2019 / Nádvorie historickej radnice, Modra
odporúčame!
divadlo

Sklenený zverinec

Rodinná dráma Tennesseeho Williamsa prináša dojímavý príbej o matke a jej dvoch deťoch.Viac
Ne 22.9.2019 / Divadlo Aréna
odporúčame!
film

Mŕtvi neumierajú

Novinka Jima Jarmusha so skvelým hereckým obsadením. Ospalé vidiecke mestečko Centerville sa ocitá v centre vojny s hordami...Viac
Pi 23.8.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
vážna hudba

Komorné koncerty v Botanickej záhrade

Romantická atmosféra botanickej záhrady a tóny majstrov našej hudobnej scény pozývajú na jedinečný a neopakovateľný zážitok...Viac
Ne 25.8.2019 / Botanická záhrada
odporúčame!