koncert

Robo Opatovský & Cimbal Brothers - Vianočný koncert

Vianočné turné Roba Opatovského bývajú legendárne, no tento rok to bude úplná pecka! Ide naň totiž s Cimbal Brothers a tak to bude spojenie gitary so sláčikmi a cimbalom, popu s folklórom a rockom, a vianočných melódií s temperamentnou hudbou.

Táto akcia sa konala v minulosti

Vianočné turné Roba Opatovského bývajú legendárne, no tento rok to bude úplná pecka! Ide naň totiž s Cimbal Brothers a tak to bude spojenie gitary so sláčikmi a cimbalom, popu s folklórom a rockom, a vianočných melódií s temperamentnou hudbou.Robo Opatovský
Tak toto bude skutočne výnimočné Vianočné turné! Robo Opatovský sa každý rok pred Vianocami vyberie za fanúšikmi so svojimi sviatočnými zimnými songami, no tento rok to bude naozaj bomba. Ide na turné s temperamentnými Cimbal Brothers. Robove vianočné balady nielenže dostanú nový šat, ale zaznejú aj rezké popové či rockové skladby slovenskej i svetovej proveniencie. Na turné nebude chýbať Robova „Vianočná pošta“, Čas sviečok“, „Dieťa spí“, hity „Natália“, „Prší“ alebo „Keď muž miluje ženu“, ale tiež  „Bohemian Rhapsody“ od Queenu, „Montiho čardáš“, filmová hudba z „Pirátov z Karibiku“ a ďalšie krásne skladby. Turné štartuje 1. decembra v Prešove.

„Na základe jedného výnimočného koncertu v bratislavskom Babylone, ktorý organizovala kapela Cimbal Brothers a kde som bol jedným z hostí, sme sa dohodli na ďalších spoluprácach. Prvá väčšia bude práve toto turné.  Veľmi sa teším na spojenie s týmito vynikajúcimi muzikantmi. Hudobne sme si veľmi porozumeli a pevne verím, že to budú aj návštevníci cítiť. Pokiaľ ide o môj repertoár, je to jasné. Určite zaspievam najväčšie hity z mojich troch Vianočných albumov. Nebude chýbať „Vianočná pošta“, „Čas sviečok“, „Dieťa spí“, „Vianoce“, ale ani „nevianočné“ skladby, ktoré zaznamenali úspech ako „Keď muž miluje ženu“, „Tancuj“, „Natália“, „Prší“ a ďalšie. Pôjde o spojenie vianočnej – slávnostnej atmosféry s veselou uvoľnenou náladou, nechceme ľudí „uspať“ len pomalými baladami," vysvetľuje s úsmevom Robo Opatovský.

Doterajšiu spoluprácu vníma veľmi pozitívne aj kapela Cimbal Brothers a to bol dôvod, prečo vôbec neváhala a na spoločné turné s Robom kývla.

„Veľmi dobre sme si od začiatku rozumeli a na pódiu nám to spolu super hralo. V našom špeciálnom – cimbalovom prevedení zaznejú aj svetové popové a rockové hity a    filmová hudba. Tým, že chceme vyhovieť širokej škále publika, sme vlastne multi-inštrumentálna kapela a náš repertoár tvoria okrem svetových a slovenských hitov či filmovej hudby aj vážna hudba. Zahráme teda „Bohemian Rhapsody“, potom „Montiho čardáš“, ale tiež hudbu z filmu „Piráti z Karibiku“ a všeličo iné,“ dopĺňa František Reiner z Cimbal Brothers.

Hudobníci sa už na turné veľmi tešia. Odštartujú ho v decembri na východe Slovenska.

„Určite je sa na čo tešiť, pretože Robo je veľmi muzikálny, hudobne flexibilný a my veľmi radi tvoríme niečo nové a radi prekvapujeme naše publikum. Ja si myslím, že na tomto turné bude veľa hudobných prekvapení, zábavy, bude to show, bude to o hitoch, o virtuozite a v neposlednom rade o obľúbených vianočných skladbách.

Do programu určite zaradíme aj moje špeciálne cimbalové sólo so zviazanými očami, po ktorom si na každom našom vystúpení užívam dlhotrvajúce standing ovation,“ láka František Reiner.

„Muzikanti z Cimbal Brothers sú vyhratí, skúsení, hudobne vyspelí a veľmi kreatívni. Veľmi sa teším na nové aranžmány mojich skladieb. Ja budem okrem spevu aj hrať na gitare, takže na pódiu bude 7 muzikantov a to už bude riadny „prílev vianočnej energie,“ uzatvára Robo Opatovský.

Vianočné turné štartujú 1. decembra v Prešove a prejdú ním krížom Slovensko až po Bratislavu.

-----

Vstup: 22€ / 25€


01.12.2019     Prešov, PKO Čierny Orol
02.12.2019     Košice, Historická radnica
07.12.2019     Skalica, Dom kultúry
09.12.2019     Trenčín, Piano Club
10.12.2019     Trnava, Kino Hviezda
13.12.2019     Michalovce, MsKS
14.12.2019     Bytča, Dom kultúry
17.12.2019     Bratislava, Ateliér Babylon
21.12.2019     Handlová, Dom kultúry

Odporúčame

koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
festival

[fjúžn] 15: Spoznajte svet, ktorý máme doma

Otvorenie 15. ročníka festivalu [fjúžn]. Príďte spoznať svet, ktorý máme doma.Viac
18.9.2020 - 26.9.2020 / Bratislava
odporúčame!
festival

Divadelná Nitra 2020

29. ročník medzinárodného festivalu Divadelná Nitra sa bude konať od 25. septembra do 30. septembra s témou Územie Étos. Festival...Viac
25.9.2020 - 30.9.2020 / Nitra
odporúčame!
výstava

Divadelné storočie: stopy a postoje

28.2.2020 - 30.6.2021 / Historické múzeum SNM
odporúčame!