koncert
vážna hudba

Príbeh hudby 3 - Opera letí!

Výnimočný výpravný vzdelávací koncert Bratislavského chlapčenského zboru so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a sólistami.

Táto akcia sa konala v minulosti

V opere sa všetko iba spieva? Dá sa tomu rozumieť? Nie je to nudné? A je vôbec opera pre mladých ľudí?

Odpovede na tieto otázky, ba omnoho viac sa dozviete na výnimočnom koncerte s kostýmami „Príbeh hudby 3 – Opera letí“, ktorý pre vás pripravuje Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pod vedením zbormajstra a dirigenta Gabriela Rovňáka ml. už 6. júna vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Spolu so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Bratislavským chlapčenským zborom a sólistami Slovenského národného divadla, Lenkou Máčikovou a Martinom Gyimesim prežijete príbeh opery od jej vzniku až po súčasnosť a stanete sa súčasťou veľkého príbehu.

Úspešný projekt dirigenta a autora, Gabriela Rovňáka ml. odpovedá na najzvedavejšie otázky, aké vás o opere môžu napadnúť! Diváci sa nebudú ani na sekundu nudiť! Dramaturgia pozostáva z ukážok z tých najkrajších operných čísel! Tešiť sa môžu napríklad aj na slávny „Mačací duet“ v podaní sólistov Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý pre tento koncert pripravila jeho zbormajsterka, Magdaléna Rovňáková.

Koncerty sú koncipované tak, aby zaujali návštevníka v každom veku, ale predovšetkým deti a mladých ľudí. Vstúpte spolu s nami do zákulisia operného domu a spoznajte jeho tajomstvá...

-------

Vstup: 7€

Prosíme o dodržiavanie aktuálne platných pandemických opatrení. Vstupenky nepredávame na miesta, podľa aktuálne platných nariadení vás budú usádzať asistenti v sále. Prosíme, rešpektujte ich pokyny. V prípade zníženia počtu divákov z dôvodu pandémie budeme kontaktovať divákov, ktorí si zakúpili vstupenky ako poslední.

Odporúčame

výstava

Miloš Kopták – Z domova

26.8.2021 - 26.9.2021 / Staromestská galéria Zichy
odporúčame!
film

To ta monarchia

Dokumentárna komédia To ta monarchia prináša kolektívny portrét obyvateľov „superdediny“ Spišský Hrhov. Prečo chýr o tejto obci...Viac
Ut 21.9.2021 / Kino Pezinok
odporúčame!
koncert

Fink (UK)

Anglický hudobník Fink príde na budúci rok (2022) do Bratislavy predstaviť pripravovanú kolekciu IIUII (It Isn’t Until It Is)...Viac
Št 12.5.2022 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Juraj Gavula: Vitálne formy

30.6.2021 - 24.10.2021 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!