koncert

Postman / Prvý karný koncert

Postman je vynikajúci a veľmi skromný a šarmantný muzikant, multi-inštrumentalista, spevák a pesničkár z Ukrajiny, ktorý sa v rámci svojho najbližšieho turné zastaví aj na 4 slovenských miestach. Jedno z nich bude záhrada vo Foajé.

Táto akcia sa konala v minulosti


Postman
Postman má na konte 3 EP, 1 LP a viac než 100 koncertov v 7 európskych krajinách za ostatné dva roky. Hudbu 60tych rokov, najmä Donovana, Nicka Drakea, či Gena Clarka, považuje spolu s literatúrov Hermena Hesseho za svoje najväčšie vplyvy. Koncertoval s kapelami ako Flunk, Warhaus, a so svojou rockovou kapelou 5 Vymir aj s menami ako Balthazar a Franz Ferdinant.
Kostiantyn Pochtar (Postman) minulý rok prišiel s albumom “Everything is new”, kde nájdete 8 piesní v angličtine, ukrajinčine a nórštine a aj duet so speváčkou Anjou Oyen Vister – zo známej nórskej kapely Flunk.
“Everything is New” je príkladom hudobnej transformácie folku, ktorý smeruje z periférie do veľkých miest. Na jednej strane cítiť vplyvy Boba Dylana, či Donovana, zmiešané s moderným urbánnym zvukom, ale v Pochtarovej hudbe stále cítiť ducha východnej Európy.

O Postmanovi aj kapele Vymir 5 možno ešte budete na Slovensku počuť. Zatiaľ si príďte užiť začiatok jarnej atmosféry do záhrady na Štefánikovej.

------------

Vstupné - dobrovoľný príspevok

Odporúčame

letný festival

Hviezdne noci 2019

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných...Viac
15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča
odporúčame!
festival

BRaK - Bratislavský knižný festival 2019

Druhá polovica festivalovej dekády si žiada nové výzvy, a preto sa šiesty ročník najväčšieho slovenského knižného festivalu...Viac
14.6.2019 - 16.6.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svet - Exhibition On Screen

Ut 11.6.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!
film

McQueen

Príbeh Alexandra McQueena je moderný príbeh, gotická rozprávka o obyčajnom chlapcovi z robotníckeho Východného Londýna, ktorý...Viac
Št 23.5.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!