koncert

Plnka: Klimatická séria 2019

Plnka ponúka jesenné koncerty, ktoré sa snažia brať ohľad na svetovú klímu.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program koncertov:

Plnka - Mika Oki (The Word Radio) Guests - 25.10.2019
Fb event

Plnka - Lyra Valenza (Opal Tapes) / Peal / pstmn / memb x stix - 31.10.2019
Fb event

Plnka - Ami Yamasaki, Tigris Argentum - 10.11.2019
Fb event

Eko-úzkosť spojená zďaleka nielen s globálnym otepľovaním je na každom kroku a kliku. Ako pri všetkých zlomových bodoch, umenie je jedným z prvých katalyzátorov. Neveselé tématické paralely sveta blízkej budúcnosti sú skloňované (a najmä časované) naprieč celým umeleckým spektrom. Jesenná séria koncertov PLNKA, prináša reflexiu týchto tém prostredníctvom súčasnej hudby, sound-artu a klubových experimentov. Je inšpirovaná článkom “Čo môže klubová kultúra spraviť tvárou v tvár globálnemu otepľovaniu” (Resident Advisor, 2019).

2. októbra sa v bratislavskej FUGE predstaví oceňovaná americká improvizátorka Lea Bertucci. Album 'Resonant Field' vznikol v opustenom industriálnom komplexe Silo City na okraji Buffala. Bertucci tu cez alto-saxofón vdychuje život mŕtvym továrňam. Jej nahrávky sa tematicky viažu k ľudskej neschopnosti rozmýšľať v medziach dlhých časových úsekov. The New York Times, The Guardian a Pitchfork opisujú jej zvuk ako extatický, či ako “vedeckú sound-art poéziu”.Predstavte si neuveriteľne bohaté spektrum zvukov ľubovoľného pralesa. Teraz si predstavte, že všetky tieto zvuky vychádzajú len z jedných hlasiviek. Japonská sound artistka Ami Yamasaki sa už niekoľko rokov venuje kreovaniu krehkých zvukových ekosystémov. Yamasaki spolupracovala s kapacitami ako Ryuichi Sakamoto, či Hayao Miyazaki. V jej meditatívnych vokálnych mikro-naratívoch je príroda postavená do centra diania.

Na opačnej strane mince stojí dizonantné argentínsko - čílske duo Ricarda Cometa. Ich zvuk na pomedzí noise-rocku a rozoberania pôvodnej hudby Ánd znie ako návrat k zdanlivému chaosu prírody, v ktorom absentujú stopy civilizácie. Na zvukovú diverzitu Ricarda Cometa nadviaže klubový eklekticizmus Parížanky Miky Oki. Rozmanitosť je pre Oki kľúčovým nástrojom v mixovaní elastických tanečných setov s fokusom na spájanie nespojiteľného.

Paranoidné rytmické vzorce dánskeho dua Lyra Valenza a testovanie limitov klubovej produkcie v réžii legendárnej nemeckej dvojky Kassem Mosse x Mix Mup podčiarkne takzvaná kosmische gitarová hypnóza tria FÖLLAKZOID a ich (ne)dosiahnuteľné hmloviny a priľahlé hviezdne reálie.
O koncertoch FÖLLAKZOID sa pravidelne píše ako o hypnotickom zážitku najvyššej kvality. Kapela je súčasťou amerického vydavateľstva Sacred Bones Records, na ktorom vydávajú kapacity ako David Lynch, Jim Jarmusch, John Carpenter, Jenny Hval (...). Ich domovom sú pódiá festivalov ako Primavera Sound či Roskilde Festival. Donekonečna vrstviace sa gitarové slučky Föllakzoid majú v sebe kus dedičstva minimalizmu večne zacykleného medzi pobrežiami Atlantiku - od Stevea Reicha ku Kraftwerk, od Detroit techna späť k nemeckej kosmische scéne (Neu!, Can, Cluster).V rámci programovania tejto série organizátori obmedzili letovú dopravu vystupujúcich, ktorá je jedným z najväčších kameňov úrazu pri pridávaní skleníkových plynov do atmosféry. Z každého lístka poputuje 5% na kampane organizácie Avaaz, ktorá sa už 12 rokov aktívne podieľa na pozitívnej zmene v rámci enviromentálnych otázok. Zároveň je možné na každý koncert zakúpiť si tzv. klimatický lístok, z ktorého bude 30% odvedených na rovnaké.

----------

Predpredaj na Goout.net.

Odporúčame

film

Mladosť

Po talianskej Veľkej nádhere prichádza Paolo Sorrentino so snímkou s medzinárodným hviezdnym obsadením. Film nás tentokrát...Viac
Kino Lumière - Kino doma (online) / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Erik Binder: Avatsýv

Binderov program je mnohovrstevnatý a obsahuje prácu so všetkými médiami od maľby, grafiky, autonómnej aj denníkovej kresby,...Viac
26.2.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

Slobodná Európa

Slobodná Európa sa po roku a pol vráti na koncertné pódiá, aby si uctila pamiatku, nedávno zosnulého zakladateľa kapely Braňa...Viac
13.8.2021 - 28.8.2021 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!
koncert

Kultúrne leto Modra: Polemic

Pi 25.6.2021 / Historická radnica Modra
odporúčame!