koncert

Overdriven dreams / untitled sea

Uroš Kostić alias Overdriven dreams zo Srbska príde do T3, aby oživil nekonečné zvukové polia fantasmagorických snov. Doprovod mu bude robiť hudobný projekt untitled sea Joriho Josiphsona.

Táto akcia sa konala v minulosti

Overdriven dreams je pseudonym Uroša Kostića, experimentálneho hudobníka z Nišu (Srbsko). Po rokoch skúmania možností svojho primárneho nástroja, gitary, ako aj rôznych ďalších zariadení, akými sú magnetofóny a walkmany, začal tieto myšlienky implementovať do svojej sólovej tvorby.

Overdriven dreams sa snažia oživiť nekonečné zvukové polia fantasmagorických snov. Pri tomto procese sa spolieha predovšetkým na improvizáciu gitary, ktorú často používa mimo štandardnej aplikácie tohto nástroja, a to pomocou nástrojov, ako sú paličky, rádio, mobilný telefón a elektronická hudba. Okrem toho používa manipuláciu s kazetami, magnetofónmi, slučkami, lo-fi syntetizátormi a granulárnymi samplermi pri zvukovo zobrazovaní nekonečných polí snov. V krátkom čase, predovšetkým na mnohých koncertoch, sa etabloval ako jeden z aktuálne najaktívnejších ambientných hudobníkov v regióne.

Jori Josiphson založil hudobný projekt untitled sea, ktorý sa vyznačuje ambientnou, minimalistickou a dronovou tvorbou, ktorej nosnou ideou je pocit vágnosti momentu a ponáranie sa do hlbín vlastného poznania. Donedávna čisto akustická hudba je postupne obohacovaná o elektroniku, pričom sa hlavný predstaviteľ tohto projektu venuje symbióze elektronického a akustického zvuku. Jeho výskum je založený na hľadaní určitého balansu.

--------

Vstupné dobrovoľné, odporúčané 4,78.

Vstup možný len pre zaočkovaných návštevníkov.

Odporúčame

koncert

LP (USA)

Geniálna autorka a speváčka hitov ako Girls Go Wild či Lost On You – LP – vydala 10. decembra nový album Churches. Novinku...Viac
Ut 12.7.2022 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
výstava

Latentné revolúcie

5.11.2021 - 30.1.2022 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
koncert

Caribou

Pi 4.2.2022 / Edison Park
odporúčame!
film

Quo vadis, Aida?

21.1.2022 - 25.1.2022 / Kino Lumière
odporúčame!