koncert

Ondrej Zajac / Adela Mede

Ondrej Zajac patrí k najaktívnejším gitaristom avantgardnej scény strednej Európy. Žánrovo neuchopiteľný gitarista plynule spája experimentálnu hudbu, jazz, ambient, minimalizmus a preparované techniky. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nahrávky vydal sám i v kolaboráciách na Slovensku, v Česku, Anglicku, Mexiku, Peru, Francúzsku, komponuje hudbu pre krátke filmy a galerijné výstavy, odohral improvizované koncerty s desiatkami hudobníčok a hudobníkov, je súčasťou kapiel Banausoi a Data Koroptev. Túžbu spoznávať nové svety dokazuje neustálym popieraním všetkého, s čím je spájaný. 

Ondrej Zajac makes some of the harshest fucking zen noise we’ve heard for a while.” The Quietus

“Throughout these lengthy numbers, translucent guitar tones and funereal violin scratchiness roil amid inky shadows; and Zajac is at his best when music’s cracks and irregularities highlight a very human misery.” The Wire

Slovensko-maďarská hudobníčka Adela Mede skúma vzťah hlasu s technológiou a terénnymi nahrávkami. Spieva trojjazyčne (slovensky, maďarsky a anglicky). Intímne ambientné výpovede so spirituálnym rozmerom sprevádza experimentálna elektronika s množstvom vplyvov, od minimalizmu po folklór. Študovala populárnu hudbu na Goldsmiths University a jej debutový album ‘Szabadság’ vychádza 25. februára. Jej práca bola prezentovaná na NEXT Festivale a predskakovala hudobníčke Grand River.

“Adela Mede sings and hums sketched out songs inside vaporous reverb chambers.”
The Quietus


Vstupné dobrovoľné, odporúčané 5,67.

Vstup možný v režime OP.

Odporúčame

koncert

Trammed

So 5.11.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Nouvelle Vague

Št 29.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Jiří Thýn - Mlčanie, torzo, prítomnosť

24.6.2022 - 10.9.2022 / Galéria FOG
odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh na Panenskej

Myšlienka Dobrého trhu vznikla na Panenskej ulici, v záhrade evanjelického kostola.Viac
So 24.9.2022 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!