koncert

Ondrej Zajac / Adela Mede

Ondrej Zajac patrí k najaktívnejším gitaristom avantgardnej scény strednej Európy. Žánrovo neuchopiteľný gitarista plynule spája experimentálnu hudbu, jazz, ambient, minimalizmus a preparované techniky. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nahrávky vydal sám i v kolaboráciách na Slovensku, v Česku, Anglicku, Mexiku, Peru, Francúzsku, komponuje hudbu pre krátke filmy a galerijné výstavy, odohral improvizované koncerty s desiatkami hudobníčok a hudobníkov, je súčasťou kapiel Banausoi a Data Koroptev. Túžbu spoznávať nové svety dokazuje neustálym popieraním všetkého, s čím je spájaný. 

Ondrej Zajac makes some of the harshest fucking zen noise we’ve heard for a while.” The Quietus

“Throughout these lengthy numbers, translucent guitar tones and funereal violin scratchiness roil amid inky shadows; and Zajac is at his best when music’s cracks and irregularities highlight a very human misery.” The Wire

Slovensko-maďarská hudobníčka Adela Mede skúma vzťah hlasu s technológiou a terénnymi nahrávkami. Spieva trojjazyčne (slovensky, maďarsky a anglicky). Intímne ambientné výpovede so spirituálnym rozmerom sprevádza experimentálna elektronika s množstvom vplyvov, od minimalizmu po folklór. Študovala populárnu hudbu na Goldsmiths University a jej debutový album ‘Szabadság’ vychádza 25. februára. Jej práca bola prezentovaná na NEXT Festivale a predskakovala hudobníčke Grand River.

“Adela Mede sings and hums sketched out songs inside vaporous reverb chambers.”
The Quietus


Vstupné dobrovoľné, odporúčané 5,67.

Vstup možný v režime OP.

Odporúčame

iná akcia

Kurátorský výklad k výstave Straty a nálezy

Ne 12.2.2023 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Mono Fričová / Burgr / Chalmovský

Ut 14.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Kým prídu Stouni...

So 18.2.2023 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!