koncert

MKP / Efa Supertramp, Craggy Collyde & Traurig in Europa

Ďalšie Malé Kultúrne Podujatie v Cyklokuchyni v utorok 30. júla 2019 od 19:00.

Táto akcia sa konala v minulosti


Efa Supertramp
je folkpunková grrrl ozbrojená iba akustickou gitarou a mocným hlasom. So svojim vášnivým prístupom k vystupovaniu a DIY kultúre si v undergroundovej punkovej a folkovej scéne robí meno svojim pravdivým postojom k životu a politike. Pôvodne z Walesu, momentálne žijúc v Londýne, Efa spieva anglicky aj walesky, svojim materinským jazykom. Jej piesne sú nahnevané ale povznášajúce, neznáša peniaze, moc, nenásytnosť a nerovnosť, ale miluje žiť svoj život najslobodnejšie, ako je to možné. Čerpajúc množstvo inšpirácie z problémov sociálnej spravodlivosti, Efa pravidelne obchádza Európu od roku 2012, pričom hráva v squatoch, obývačkách, na protestoch, rohoch ulíc, v baroch a na festivaloch. Oddaná duchu DIY, Efa si sama vydáva hudbu, bookuje si svoje turné a taktiež vydáva ziny, v ktorých píše o svojich dobrodružstvách na cestách a autonómnych a DIY punkových priestoroch, ktoré cestou navštívi.

Craggy Collyde
je britsko-slovenská kapela so základňou v juhomoravskej metropole Brno. Frontman Craggy pochádza z Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi pochybnými rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa ocitol uprostred Moravy a počas toho, ako sa ponevieral po brnianskych baroch so svojou akustickou show, sa zrazil s Veronikou, ktorá hrá na bicie. Po niekoľkých rokoch z tejto zrážky vznikol projekt, v ktorom Craggy mohol zrealizovať svoju víziu o kapele s plným elektrickým zvukom. Zatiaľ v dvojčlennej zostave prichádza Craggy Collyde na pódiá so svojím prvým singlom "Sorry Now".

Traurig in Europa
vám naservírujú rakušácky punk plný pesimizmu, ktorý však povznáša k tomu, aby ste si uvedomili, že šťastie a radosť potrebujú nejakého prirodzeného antagonistu. Fungujúc od roku 2018, Traurig in Europa (Smutní v Európe) vidia sami seba ako prirodzený výsledok všetkého toho, čo sa posralo odkedy bola založená Európska spoločnosť pre uhlie a oceľ, z ktorej vznikol európsky projekt, v ktorom žijeme dnes. Každý má naň nejaký názor, no Traurig in Europa ho kričia nahlas! Ak súhlasíš, tak dobre, ak nesúhlasíš, ešte lepšie!


Odporúčame

iná akcia

Víno pod hviezdami

Už 4. ročník podujatia Víno pod hviezdami sa uskutoční tretiu augustovú sobotu v pezinských vinohradoch pod Starou horou.Viac
So 15.8.2020 / Pezinok
odporúčame!
divadlo

Vták

Po 24.2.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
koncert

Vianočný Punk 2019 / VBPS, Wilderness, Ješte jsme se nedohodli

So 21.12.2019 / Fuga
odporúčame!
divadlo

Las Vegas Varieté

Bizarná a zábavná noc, na ktorú zaručene nezabudnete! Zvodný, jemne zvrhlý a veľkolepý revuálny zážitok. Humor, očarujúce...Viac
So 25.1.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!