koncert

MKP / Efa Supertramp, Craggy Collyde & Traurig in Europa

Ďalšie Malé Kultúrne Podujatie v Cyklokuchyni v utorok 30. júla 2019 od 19:00.

Táto akcia sa konala v minulosti


Efa Supertramp
je folkpunková grrrl ozbrojená iba akustickou gitarou a mocným hlasom. So svojim vášnivým prístupom k vystupovaniu a DIY kultúre si v undergroundovej punkovej a folkovej scéne robí meno svojim pravdivým postojom k životu a politike. Pôvodne z Walesu, momentálne žijúc v Londýne, Efa spieva anglicky aj walesky, svojim materinským jazykom. Jej piesne sú nahnevané ale povznášajúce, neznáša peniaze, moc, nenásytnosť a nerovnosť, ale miluje žiť svoj život najslobodnejšie, ako je to možné. Čerpajúc množstvo inšpirácie z problémov sociálnej spravodlivosti, Efa pravidelne obchádza Európu od roku 2012, pričom hráva v squatoch, obývačkách, na protestoch, rohoch ulíc, v baroch a na festivaloch. Oddaná duchu DIY, Efa si sama vydáva hudbu, bookuje si svoje turné a taktiež vydáva ziny, v ktorých píše o svojich dobrodružstvách na cestách a autonómnych a DIY punkových priestoroch, ktoré cestou navštívi.

Craggy Collyde
je britsko-slovenská kapela so základňou v juhomoravskej metropole Brno. Frontman Craggy pochádza z Británie, kde roky hrával po undergroundových kluboch s rôznymi pochybnými rock’n’rollovými skupinami. Jedného dňa sa ocitol uprostred Moravy a počas toho, ako sa ponevieral po brnianskych baroch so svojou akustickou show, sa zrazil s Veronikou, ktorá hrá na bicie. Po niekoľkých rokoch z tejto zrážky vznikol projekt, v ktorom Craggy mohol zrealizovať svoju víziu o kapele s plným elektrickým zvukom. Zatiaľ v dvojčlennej zostave prichádza Craggy Collyde na pódiá so svojím prvým singlom "Sorry Now".

Traurig in Europa
vám naservírujú rakušácky punk plný pesimizmu, ktorý však povznáša k tomu, aby ste si uvedomili, že šťastie a radosť potrebujú nejakého prirodzeného antagonistu. Fungujúc od roku 2018, Traurig in Europa (Smutní v Európe) vidia sami seba ako prirodzený výsledok všetkého toho, čo sa posralo odkedy bola založená Európska spoločnosť pre uhlie a oceľ, z ktorej vznikol európsky projekt, v ktorom žijeme dnes. Každý má naň nejaký názor, no Traurig in Europa ho kričia nahlas! Ak súhlasíš, tak dobre, ak nesúhlasíš, ešte lepšie!


Odporúčame

výstava

Orient 2

12.7.2019 - 6.10.2019 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Slávnostné otvorenie výstavy: Laco Teren. Nič nás nezastaví!

Št 5.9.2019 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Ľubo Stacho / Svetlo a citlivá vrstva

20.6.2019 - 13.10.2019 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
výstava

100 rokov dizajnu – prvá expozícia Slovenského múzea dizajnu

Expozícia 100 rokov dizajnu vznikla pri príležitosti 100. výročia založenia ČSR a 25. výročia vzniku Slovenskej republiky.Viac
16.7.2019 - 25.8.2019 / Slovenské múzeum dizajnu
odporúčame!