koncert

Mikrozvuk #15: Laura Agnusdei / kӣr - zrušené

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v Lome.

Táto akcia sa konala v minulosti

Laura Agnusdei je saxofonistka a elektroakustická skladateľka pochádzajú z talianskej Bologne. Študovala na Institute of Sonology v Haagu, kde momentálne pôsobí ako odborná asistentka. Koncom minulého roku vydala album Laurisilva (The Tapeworm). Názov odkazuje na subtropický - pralesovitý les a je zároveň metaforou na Laurin hybridný zvukový biotop, v rámci ktorého prepája akustický dychový nástroj s polymorfnou elektronikou. Ako inšpiráciu uvádza napríklad Jona Hassella, Charlesa Mingusa, Björk alebo Terryho Rileyho, no zároveň v jej skladbách môžeme počuť “fifth world music” estetiku talianskeho labelu ArteTetra. V jej živých setoch sa odrážajú skúsenosti z akademickej pôdy, psychedelickej skupiny Julie’s Haircut, pochodovej kapely či zo scény voľnej improvizácie.

Kӣr je pseudonym belehradského rezidenta a producenta Bane Jovančevića, ktorý stojí za DIY industriálnym priestorom Drugstore Beograd. Jeho sety sa pohybujú na pomedzí industriálneho techna, bizantskej sakrálnej tradície a balkánskeho folklóru. V LOMe predstavý experimentálny posluchový mix rituálnej hudby, modulárnych syntéz a hypnotického zvukového dizajnu. Jeho najnovší prírastok Balčak, vyšiel koncom januára vo vydavateľstve Disk, ktoré vedie jeho kolega Don’t DJ a nadväzuje ním na EP Mramorje (YEREVAN TAPES).

Line up:
Laura Agnusdei
Kӣr 

-------

Vstup: 5€

Odporúčame

výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

19.11.2020 - 27.6.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
koncert

The Lumineers

Po 21.6.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
film

Raoul Taburin + predfilm: Tandemista

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
Ut 20.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!