koncert

Meuko! Meuko!: 無形將軍 Invisible General A/V + Wiedermann / Zavarský: Epoca Ambientica (premiéra)

Meuko! Meuko! je vychádzajúca hviezda východnej Ázie: tajvanská umelkyňa, ktorá v roku 2017 vtrhla na scénu experimentálnej elektronickej hudby so svojím jedinečným zvukom v súčasnosti pripravuje ďalší album, tentokrát pre vydavateľstvo Planet Mu.


Táto akcia sa konala v minulosti


Jej rituálne živé vystúpenia s veľkým ohlasom uviedli festivaly ako Transmediale, Sónar, Primavera Sound, SonicActs či Hyperreality. Jej sety nasýtené výraznou atmosférou posúvajú do sviežich polôh odkazy na tanečné rytmy, so samplami, zvukmi hračiek a futuristickými zábermi z virtuálnej reality vytvorenými v spolupráci so skupinou NAXS corp. Medzi tradičným tajvanským náboženstvom a technoanimizmom sa ponúka množstvo pohľadov na premenlivú panorámu mesta s tropickou vlhkosťou a zeleňou obrastajúcou betónové mestské bloky.

Živé klasické i experimentálne hudobné nástroje v prepojení s elektronikou: premiérované nové elektroakustické dielo skladateľov Matúša Wiedermanna a Mariána Zavarského je fúziou experimentálneho ambientu, intelligent dance music a industriálu. 

Vstupné: 12 € predpredaj / 14 € na mieste / 2 € zľavnené

Odporúčame

film

Be2Can 2022

24.10.2022 - 30.10.2022 / Bratislava
odporúčame!
vážna hudba

Viva Musica! Pianographique

Št 14.7.2022 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

Danube Music Day: Munly & The Lupercalians

Št 20.10.2022 / Fuga
odporúčame!
vážna hudba

José Cura a Slovenská filharmónia

So 3.9.2022 / námestie pred Pradiarňou 1900, Zwirn, Nivy
odporúčame!