koncert
vážna hudba

Mattia Vlad Morleo: First at Light

Mattia Vlad Morleo (2000, Fasano, Apúlia, Taliansko) je skladateľ a klavirista pôsobiaci na medzinárodnej experimentálnej scéne modern classical. Vyštudoval hudbu na konzervatóriu Niccolu Piccinniho v Bari. Známa je jeho hudba k filmu režiséra Alessandra Pivu “Santa Subito”, oceneného na Filmovom festivale v Ríme 2019. Je autorom hudby k dokumentárnemu filmu “Drawing The Holocaust” režiséra Massima Vincenziho, odvysielaného v talianskej verejnoprávnej televízii RAI.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Morleove rafinované snové tóny sa spájajú s umelcami ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Philip Glass a Nils Frahm, sú však odlišné vďaka jeho osobitnému štýlu.

Jeho vycibrená, melodická hudba s atmosférou nokturna združuje emócie s harmóniou tónov klavíra a elektronických nástrojov.

Jeho skladby dosiahli 5 miliónov prehratí na platforme Spotify a viac než 10 miliónov na všetkých hudobných platformách.

V rokoch 2015-2016 prišli prvé koncerty, nahrávky a ponuky na spoluprácu od RAI, Sky a Mediaset, či z filmového prostredia. Jeho skladby boli použité v reklamných spotoch. Venuje sa striedavo komponovaniu a koncertom. Na Slovensku vystúpi po prvýkrát!

Vstup je voľný

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Taliansky kultúrny inštitút. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Korben Dallas

Pi 14.10.2022 / Stredisko kultúry Vajnorská
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

Nová výstava Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy predstavuje obraz mesta a jeho obyvateľov a obyvateliek od konca 13. storočia po 90...Viac
23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
koncert

Jana Kirschner

Pi 9.12.2022 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
koncert

Mike Cooper (UK) / Segundo Bercetche & Tomi Lebrero (AR)

Št 20.10.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!