koncert
vážna hudba

Konvergencie 2021: Bratislava Hot Serenaders & Milan Lasica

Slovenské tango v podaní orchestra Bratislava Hot Serenaders & Milana Lasicu.

Táto akcia sa konala v minulosti

„Slovenské tango, jasné pravidlá, slovenské tango, orchester každý hrá, slovenské tango, nevrav, že ho nemáš rád,“ spieval Richard Müller v piesni, ktorú napísal spolu s Andrejom Šebanom na album skupiny Banket Druhá doba v roku 1988. Kultový text s dávkou sarkazmu a irónie mohol vzniknúť vďaka fenoménu „slovenského tanga“, ktorý v originálnej podobe na Konvergenciách predstaví orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením Juraja Bartoša.

Na koncerte, ktorého vzácnym hosťom bude aj pán Milan Lasica, zaznejú najkrajšie slovenské tangá od Ernsta Genersicha, Karola Elberta, Pavla Čádyho, Franka Zemplínskeho, Viktora Freyera, Dušana Pálku a, samozrejme, Gejzu Dusíka v pôvodných aranžmánoch tak, ako boli premierované v 30. a 40. rokoch 20. storočia. Bratislava Hot Serenaders rozhodne nehrajú „slovenské tango“ ako každý orchester, príďte sa presvedčiť.

Vstupenky zakúpite za 17€ - 25€

Program festivalu

Veríme, že sa na podujatiach budeme môcť stretnúť konečne naživo aj s vami – naším publikom. O bližších detailoch ku koncertom budeme informovať priebežne na základe aktuálne platného COVID automatu pre kultúrne podujatia.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

Odporúčame

koncert

Danube Music Day: Munly & The Lupercalians

Št 20.10.2022 / Fuga
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Kings of Convenience (NO)

St 28.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
divadlo

The Cotton Club

Št 29.9.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Wardruna (NO)

St 13.7.2022 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!