koncert
vážna hudba

Konvergencie 2021: Bratislava Hot Serenaders & Milan Lasica

Slovenské tango v podaní orchestra Bratislava Hot Serenaders & Milana Lasicu.

Táto akcia sa konala v minulosti

„Slovenské tango, jasné pravidlá, slovenské tango, orchester každý hrá, slovenské tango, nevrav, že ho nemáš rád,“ spieval Richard Müller v piesni, ktorú napísal spolu s Andrejom Šebanom na album skupiny Banket Druhá doba v roku 1988. Kultový text s dávkou sarkazmu a irónie mohol vzniknúť vďaka fenoménu „slovenského tanga“, ktorý v originálnej podobe na Konvergenciách predstaví orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením Juraja Bartoša.

Na koncerte, ktorého vzácnym hosťom bude aj pán Milan Lasica, zaznejú najkrajšie slovenské tangá od Ernsta Genersicha, Karola Elberta, Pavla Čádyho, Franka Zemplínskeho, Viktora Freyera, Dušana Pálku a, samozrejme, Gejzu Dusíka v pôvodných aranžmánoch tak, ako boli premierované v 30. a 40. rokoch 20. storočia. Bratislava Hot Serenaders rozhodne nehrajú „slovenské tango“ ako každý orchester, príďte sa presvedčiť.

Vstupenky zakúpite za 17€ - 25€

Program festivalu

Veríme, že sa na podujatiach budeme môcť stretnúť konečne naživo aj s vami – naším publikom. O bližších detailoch ku koncertom budeme informovať priebežne na základe aktuálne platného COVID automatu pre kultúrne podujatia.

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.

Odporúčame

party

WAX presents SHDW & Obscure Shape

Pi 1.7.2022 / WAX
odporúčame!
koncert

Cari Cari (AT)

Št 13.10.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Amélia z Montmartru

Kultová romantická komédia o zasnenej dvadsaťtriročnej servírke Amélii, ktorá sa od pultu v parížskej kaviarni Deux Moulins snaží...Viac
Kino Lumière / Amfiteáter Pezinok
odporúčame!
výstava

Talianske ikony vo fotoportrétoch Marie Mulas

Maria Mulas je veľkou dámou portrétnej fotografie 20. storočia. V Slovenskom národnom múzeu v Bratislave si budeme môcť pozrieť...Viac
1.6.2022 - 28.9.2022 / Prírodovedné múzeum SNM
odporúčame!