koncert

Kontravoid (USA) + Kris Baha (DE)

Dark pop a EBM majstri Kontravoid a Kris Baha spoja svoje sily na spoločnom turné a svoj charakteristický zvuk prinesú aj do Bratislavy.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kontravoid

Jeho maskovaná mystika pretrvala viac ako desať rokov. Od vydania rovnomenného LP v roku 2012, Cameron Findlay, rodený Kanaďan, sídliaci v Los Angeles, zdokonalil darkpop svojou tvorbou, ktorá balansuje medzi EBM, elektro a goth žánrami. Produkcie, ako „Too Deep“ z roku 2019 a „Faceless“ z roku 2021, sa ponárajú do najopustenejších kútov hmlových stroboskopicky osvetlených klubov a nezostáva nič iné, ako tancovať. Je tu však aj neuveriteľná jemnosť a zjavná schopnosť skladať srdcervúce piesne, ktoré sú podmanivé a zároveň presiaknuté melanchóliou ako „Undone“ z roku 2018.

Na pódiu si Kontravoid podmaňuje publikum svojím silným výkonom, ktorý prepája špecifickú zmes drsných beatov s pre neho charakteristickými rytmickými basovými linkami. Koncertoval spolu s Boy Harsher, ADULT., Drab Majesty a Hide a remixoval skladby od Schwefelgelb alebo Kris Baha. Skutočne muž tieňov, Kontravoid je jedinečným dielom v temnej elektronickej aréne.

Kris Baha
Veľa času uplynulo odkedy queer austrálsko-taliansko-arménsky umelec Kris Baha, vymenil vyprahnutú červenú zem a spaľujúce poludňajšie slnko austrálskej krajiny za brutalistické budovy, bytové domy z komunistickej éry a bridlicovo sivú oblohu východného Berlína. Teraz je Baha pevne začlenený do svojho adoptívneho mesta a stal sa známym pre mutantný značkový produkčný štýl inšpirovaný slnkom rozpálenými halucinačnými víziami minulo-budúceho tajného, ​​betónom odetého priemyselného hukotu metropoly po zotmení.

Kris je stálicou na berlínskej priemyselnej EBM a klubovej scéne, hrá na významných párty a miestach, ako sú Cocktail D'Amore, Tresor & Panorama bar, RSO a Urban Spree, kde sa ponorí hlboko do prázdna, aby prinášal svoje sety strojovej hudby ako z iného sveta, poháňanej emóciami a náladou. Vedie aj vlastnú značku live a dj párty - Wired. Rovnaký étos platí aj pre jeho živé vystúpenia založené na výkonoch, ktoré boli spočiatku inšpirované jeho láskou k priekopníckym koncertom prvej éry industriálnej hudby.

Odporúčame

film

Alma a Oskar

Historická dráma skúma vášnivý a búrlivý vzťah medzi veľkou dámou viedenskej spoločnosti Almou Mahlerovou a radikálnym rakúskym...Viac
Kino Kultúrka Stupava / SĽUK / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Mladosť
odporúčame!
divadlo

Účet

Ne 10.12.2023 / Štúdio L+S
odporúčame!
výstava

Karol Plicka - Album k 10. výročiu Matice Slovenskej v Čadci

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátor: Martin KleiblViac
2.11.2023 - 30.6.2024 / Stredoeurópsky dom fotografie
odporúčame!
film

Umenie jesť a milovať

Film, ktorý je pastvou pre oči a poctou francúzskej gastronómii, rozpráva príbeh gurmána Dodina a jeho šéfkuchárky Eugénie, ktorí...Viac
So 23.12.2023 / Kino Kultúrka Stupava
odporúčame!