koncert

Karpov not Kasparov/RO, Low Key/SK

Akcia a reakcia medzi hrou na klávesy a bicie. Aj tak sa dá pomenovať hudobné vyčíňanie rumunskej dvojice Karpov not Kasparov, ktorá obohatí Novú Cvernovku sviežou synth-popovou hudbou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Karpov not Kasparov
Valeriu Borcos and Eduard Gabia z Bukurešti originálne hudobne spracovali vnímanie mechanického šachového stroja z 18. storočia, ktorý bol inšpiráciou ich najznámejšej skladby "Mechanical Turk". Práve šach je hlavným motívom pre toto hudobné zoskupenie, čo môže síce pôsobiť zvláštne, no silný vplyv premyslenej stratégie a pravidiel hry vytvorili dokonalé spojenie orientálnych zvukov (keďže šach je zábavou Orientu) a tanečných melódii 80. rokov, čo dokopy vytvára psychedelický syntetický zvuk.

O support sa postará Juraj Peták a Branislav Bunčák so svojim novým projektom Low Key. Mixpult obsadí slovenský Computerboy, ktorý má prichystanú nádielku francúzskeho elektra, retrowaveov a vesmírnych syntetizátorov.

--------

Vstup: 5€ na mieste

Odporúčame

festival

Viva Musica! 2019

Koncerty 15. ročníka festivalu Viva Musica! sa budú konať od 27. júna do 22. augusta 2019 na rôznych miestach v Bratislave.Viac
27.6.2019 - 22.8.2019 / Bratislava
odporúčame!
festival

DAAD | Dni architektúry a dizajnu 2019

27.5.2019 - 2.6.2019 / Bratislava
odporúčame!
koncert

SFYA - Simply For Your Attention

Duo rakúskych súčasných akusticko-dreampopových pesničkárov. Jednoduché, snivé a miernou elektronikou podfarbené pesničky s...Viac
Št 30.5.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svet - Exhibition On Screen

Ut 11.6.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!