koncert

Karpov not Kasparov/RO, Low Key/SK

Akcia a reakcia medzi hrou na klávesy a bicie. Aj tak sa dá pomenovať hudobné vyčíňanie rumunskej dvojice Karpov not Kasparov, ktorá obohatí Novú Cvernovku sviežou synth-popovou hudbou.
Táto akcia sa konala v minulosti

Karpov not Kasparov
Valeriu Borcos and Eduard Gabia z Bukurešti originálne hudobne spracovali vnímanie mechanického šachového stroja z 18. storočia, ktorý bol inšpiráciou ich najznámejšej skladby "Mechanical Turk". Práve šach je hlavným motívom pre toto hudobné zoskupenie, čo môže síce pôsobiť zvláštne, no silný vplyv premyslenej stratégie a pravidiel hry vytvorili dokonalé spojenie orientálnych zvukov (keďže šach je zábavou Orientu) a tanečných melódii 80. rokov, čo dokopy vytvára psychedelický syntetický zvuk.

O support sa postará Juraj Peták a Branislav Bunčák so svojim novým projektom Low Key. Mixpult obsadí slovenský Computerboy, ktorý má prichystanú nádielku francúzskeho elektra, retrowaveov a vesmírnych syntetizátorov.

--------

Vstup: 5€ na mieste

Odporúčame

koncert

8 rokov spolu na jednej ~

Št 28.3.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
iná akcia

Deň zdravého životného štýlu v Petržalskej tržnici

So 23.3.2019 / Petržalská tržnica
odporúčame!
standup / talkshow

Bratislavský kaviár na máj

Glosátorská show naservíruje dianie za uplynulý mesiac v humoristickom náleve najvyššej akosti.Viac
St 1.5.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Súmrak

Dej sa odohráva v Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského...Viac
Kino Lumière / Kino Film Europe
odporúčame!