koncert
party
prednáška / diskusia

Kapitál 2. narodeniny

Kapitál, angažovaný kultúrno-spoločenský mesačník oslávi druhý rok svojej existencie. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Prvé číslo angažovaného spoločensko-kultúrneho mesačníka Kapitál vyšlo pred dvomi rokmi, Odvtedy sme ich pripravili 25- to najnovšie, októbrové bude mať tému verejnoprávnosť a slávnostne ho uvedieme na stretnutí s vami, našimi čitateľmi čitateľkami.

Diskusie+koncerty
Vstup na podujatia vo Fuga je 5 eur.

Podrobný program:
Kapitalks na Jednom svete: Female pleasure

Film + diskusia
18.00 Goethe-Institut Bratislava
Celovečerný dokument Barbary Miller #Femalepleasure predstavuje päť odvážnych, inteligentných a samostatne zmýšľajúcich žien.
S neuveriteľnou silou a pozitívnou enegiou bojujú Deborah Feldman, Leyla Hussein, Rokudenashiko, Doris Wagner a Vithika Yadav o sexuálne oslobodenie a autonómiu žien, čím prekračujú náboženské pravidlá a kultúrne bariéry.
Cesta za víťazstvom si však pýta vysokú daň: každá z nich zažíva ohováranie a vyhrážky, sú trestne stíhané, exkomunikované spoločnosťou, v ktorej vyrastali, a dokonca musia pod hrozbou smrti čeliť náboženským fanatikom.
Napriek tomu sa rozhodli prehovoriť a dokázať, že ženské telo by nemalo byť obeťou mužskej žiadostivosti, ani určené výhradne na plodenie detí.
O téme filmu bude po premietaní diskutovať redaktorka Kapitálu Veronika Valkovičová so sociologičkou a aktivistkou Barborou Holubovou.

18.30 Open Gate, Fuga
Kapitalks: Hudba + verejnoprávnosť
19.00 Fuga
Debata s tromi zástupcami verejnoprávnych médií Čiech a Slovenska bude preberať ich úlohu v 21. storočí.
Dokážu verejnoprávne média svojim formátom konkurovať digitálnej ére? Ako sa na túto realitu média snažia adaptovať? Naši hostia budú objasňovať tvorivý proces a štruktúru ich vysielaní.
Preberať sa bude hlavne hudobný obsah, priestor však bude venovaný aj iným okruhom. O minulosti a súčasnosti budú diskutovať Daniel Baláž, Silvia Zvárová a Petr Fischer. Moderuje Kabal.

Siksa
20.30
Fuga
Medzi headlinerov večera patrí poľské punkové duo Siksa.
Tvorí ho speváčka a poetka Alex Freixeit a basgitarista Buri. Sú veľkým talentom súčasného poľského undergroundu.
V textoch sa vymedzujú voči patriarchátu, upozorňujú na násilie na ženách a hľadajú spojenie umenia a aktivizmu.

Opak Dissu Label
22.00
Fuga
Kolenačela Team aka Straight Outta Vesnica Bando Opak Dissu. Skončila fukin pohádka a po klubech se jede rychtář mode heavy jak Lesejk Holyday. Série Opak Dissu Tapes je uzavřená,
Thugger tape rotuje v éteru, a dekely je třeba stále killit, takže kufr plnej novejch bangerů vždycky je vždycky vo vrecku. Rapgame Marcus Revolta dojede i do tvýho klubu.
 

Odporúčame

film

Festival Áčko 2019

23.10.2019 - 26.10.2019 / Kinosála FTF VŠMU
odporúčame!
iná akcia

Vianočný Cverna Market

So 30.11.2019 / Nová Cvernovka
odporúčame!
výstava

Laco Teren. Nič nás nezastaví!

Výstava Laca Terena Nič nás nezastaví! v Slovenskej národnej galérii predstavuje kľúčové body jeho umeleckého programu a pokúsi...Viac
6.9.2019 - 12.1.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Josef Švejk

Po 21.10.2019 / Divadlo Aréna
odporúčame!