koncert
vážna hudba

Jozef van Wissem

V bratislavskom kostole Klarisky na pozvanie festivalu Hradby Samoty vystúpi holandský skladateľ a hráč na lutnu Jozef van Wissem. Support: Sítě.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jozef van Wissem je avantgardný skladateľ a barokový lutnista svetového formátu. Hráva na unikátnej barokovej lutne zostrojenej špeciálne podľa jeho požiadaviek. Zvuk lutny je neodmysliteľne spojený s dávnymi časmi, Holanďan Jozef Van Wissem vdychuje nový rozmer a otvára nové horizonty použitia tohto nástroja. Jeho zásluhou sa záujem o lutnu rozšíril z akademických kruhov aj medzi bežných poslucháčov. Odohral viac ako 1 000 sólo koncertov po celom svete, zahŕňajúc prestížne hudobné festivaly ako ATP, či Primavera Sound.

Získal si obdiv osobností ako napr. David Tibet alebo Jim Jarmusch. S Jarmuschom natočil aj niekoľko spoločných nahrávok a v roku 2013 vyhrali hlavnú cenu na festivale v Cannes za soundtrack k filmu Prežijú len milenci (Only Lovers Left Alive). Viac ako dvadsaťročná hudobná tvorba priniesla spolupráce s umelcami ako Zola Jesus, Gregg Kowalsky, Gary Lucas,  Keiji Hainem, Tetuzi Akiyama a ďalšími.

Nový album “Ex Mortis” je inšpirovaný textami z “The Booke of Gostlye Grace” - rozhovormi nemeckej mníšky Mechthild z Hackerbornu s Bohom. Na jednom z koncertov čítala práve tieto texty herečka Tilda Swinton. Album umocňuje aj hlas Jarboe alebo Thora Harrisa (Ex-Swans).

--

Ako support sa pred Holanďanom predstaví český projekt Sítě, ktorý môžeme zaradiť do škatuliek ako ambient / terror / dub / impro.

Ľahký diskomfort – vždy zážitok.

Váš prvý trip na vlastnú päsť. Nikto vás nedrží za ruku. Je to chladné, znepokojujúce, dynamické.

Ukľudňuje vás vedomie, že ten pocit musí skončiť a vzrušuje vás skutočnosť, že už nikdy nebudete rovnakí ako predtým.

Sítě je projekt hudobníkov Jána Tomáša a Jána Kašpara, ktorých môžete poznať z projektov ako sú Obelisk of Light, Tomáš Palucha, Lvmen, Pavilon M2, Mother alebo Thema Eleven.

Nepremeškajte tento hudobný sviatok a príďte si vychutnať koncert v krásnych priestoroch kostola klarisiek v historickom centre Bratislavy.

Vstupenky za 13€ na Goout.net

koncert organizuje festival Hradby Samoty

 

Odporúčame

film

Francúzska depeša Liberty, Kansas, Evening Sun

Milostný dopis novinárom odohrávajúci sa v detašovanej redakcii amerických novín vo fiktívnom francúzskom meste 20. storočia,...Viac
Št 16.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Noc na Broadway: The Only Helga Show

The Only Helga a jej hostia vás prevedú nocou na Broadway! Louis Band a náš showensemble budú hrať svetoznáme muzikálové melódie...Viac
10.12.2021 - 28.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Ľúbostná poetika, elegantná erotika, burlesque, praktické rady kombinované s názornou a dôslednou výukou Kámasútry, hudobné i...Viac
St 29.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Bienále ilustrácií Bratislava 2021

15.10.2021 - 9.1.2022 / Historické múzeum SNM
odporúčame!