koncert
vážna hudba

Jozef van Wissem

V bratislavskom kostole Klarisky na pozvanie festivalu Hradby Samoty vystúpi holandský skladateľ a hráč na lutnu Jozef van Wissem. Support: Sítě.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jozef van Wissem je avantgardný skladateľ a barokový lutnista svetového formátu. Hráva na unikátnej barokovej lutne zostrojenej špeciálne podľa jeho požiadaviek. Zvuk lutny je neodmysliteľne spojený s dávnymi časmi, Holanďan Jozef Van Wissem vdychuje nový rozmer a otvára nové horizonty použitia tohto nástroja. Jeho zásluhou sa záujem o lutnu rozšíril z akademických kruhov aj medzi bežných poslucháčov. Odohral viac ako 1 000 sólo koncertov po celom svete, zahŕňajúc prestížne hudobné festivaly ako ATP, či Primavera Sound.

Získal si obdiv osobností ako napr. David Tibet alebo Jim Jarmusch. S Jarmuschom natočil aj niekoľko spoločných nahrávok a v roku 2013 vyhrali hlavnú cenu na festivale v Cannes za soundtrack k filmu Prežijú len milenci (Only Lovers Left Alive). Viac ako dvadsaťročná hudobná tvorba priniesla spolupráce s umelcami ako Zola Jesus, Gregg Kowalsky, Gary Lucas,  Keiji Hainem, Tetuzi Akiyama a ďalšími.

Nový album “Ex Mortis” je inšpirovaný textami z “The Booke of Gostlye Grace” - rozhovormi nemeckej mníšky Mechthild z Hackerbornu s Bohom. Na jednom z koncertov čítala práve tieto texty herečka Tilda Swinton. Album umocňuje aj hlas Jarboe alebo Thora Harrisa (Ex-Swans).

--

Ako support sa pred Holanďanom predstaví český projekt Sítě, ktorý môžeme zaradiť do škatuliek ako ambient / terror / dub / impro.

Ľahký diskomfort – vždy zážitok.

Váš prvý trip na vlastnú päsť. Nikto vás nedrží za ruku. Je to chladné, znepokojujúce, dynamické.

Ukľudňuje vás vedomie, že ten pocit musí skončiť a vzrušuje vás skutočnosť, že už nikdy nebudete rovnakí ako predtým.

Sítě je projekt hudobníkov Jána Tomáša a Jána Kašpara, ktorých môžete poznať z projektov ako sú Obelisk of Light, Tomáš Palucha, Lvmen, Pavilon M2, Mother alebo Thema Eleven.

Nepremeškajte tento hudobný sviatok a príďte si vychutnať koncert v krásnych priestoroch kostola klarisiek v historickom centre Bratislavy.

Vstupenky za 13€ na Goout.net

koncert organizuje festival Hradby Samoty

 

Odporúčame

iná akcia

Burza minerálov a skamenelín

3.12.2022 - 3.12.2022 / Prírodovedné múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky (vianočný koncert)

So 17.12.2022 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

Tobi vo farbách dúhy

Ne 27.11.2022 / Kinosála FTF VŠMU
odporúčame!
výstava

Rudolf Fila

7.11.2022 - 31.12.2022 / Roman Fecik Gallery
odporúčame!