koncert

Jesse Cook & band (FR/CAN)

Celosvetovo uznávaný kanadský gitarista a jedna z najvplyvnejšich osobností flamenco hudby vystúpi za doprovodu svojej kapely v bratislavskom klube Pink Whale.
Táto akcia sa konala v minulosti

Jesse Cook

Fenomenálny kanadský hudobník Jesse Cook vydal desať žánrovo pestrých albumov a nazbieral celkovo jedenásť nominácii kanadského ocenenia Juno (kanadská Grammy). Z toho získal jedno víťazstvo v roku 2001 za album Free Fall v kategóriách world music a inštrumentálna hudba. Je tiež držiteľom rôznych prestížnych ocenení a predal celosvetovo viac ako 1,5 milióna nosičov.

Vo svojej hudbe sa vyznačuje predovšetkým fúziou world music, a tým, že dokonalo kombinuje prvky jazzu a flamenca. Precestoval celý svet, aby našiel tóny, s ktorými sa stotožňuje a rád berie svojich poslucháčov na miesta, kde ešte nikdy predtým neboli.

Vo svojich dielach preskúmava korene flamenca a jeho mnohých odnoží po celom svete. „Hudba sa dotýka našich duší a každá tradícia na svete má svoju vlastnú cestu, ktorou tento úkaz činí. Keď vykročíme za naše kultúrne a geografické hranice, môžeme obsiahnuť celý svet,“ prezrádza svoje motto Jesse Cook.

Narodil sa v Paríži kanadským rodičom. Po návrate do Kanady začal Cook navštevovať lekcie gitary. „Môj učiteľ hral flamenco. Potom, keď som navštívil svojho otca vo Francúzsku, býval vedľa Nicolasa Reyes, slávneho speváka z Gipsy Kings. Následne som rovnakým spôsobom videl hrať na rohu ulice cigánske deti. Bolo to, ako keby sa svet sprisahal, aby ma zaujal tento štýl. A čoskoro som bol už od neho závislý. Bol som podmanený čírou virtuozitou a slobodou, kde ľudia mohli hrať čokoľvek, čo chceli a vytvárať tak priestor medzi jazzom a flamencom,“ popisuje Jesse Cook s úsmevom.

Na tento zážitok nadviazal štúdiom klasickej gitary na Royal Conservatory of Music, pokračoval na York University a svoje štúdium ukončil na Berklee College v americkom Bostone, kde sa venoval jazzu. 

Vstupné: predpredaj 25€

Odporúčame

výstava

Umenie v tržnici - Bubliny Lousyho Aubera

28.6.2024 - 30.8.2024 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
koncert

Prago Union & live band (CZ)

Česká hip-hopová legenda Prago Union vystúpi v auguste opäť na lodi Pink Whale.Viac
Pi 30.8.2024 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Broadway & West End meet Jazz

Muzikálové hity v neklasických aranžmánoch v podaní predstaviteľov hlavných postáv svetových muzikálových scén z newyorského...Viac
Pi 6.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica
odporúčame!
výstava

Ondřej Sekora - Známy aj neznámy

7.6.2024 - 1.9.2024 / Danubiana Meulensteen Art Museum
odporúčame!