koncert

Jarboe + Father Murphy

Druhé spoločné turné americkej speváčky Jarboe a talianskeho dua father Murphy vo Fuge.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jarboe:
Americká skaldateľka, speváčka a klávesová hráčka, ktorá bola 14 rokov
(aš do ich rozpadu v roku 1997) pevnou súčasťou newyorských SWANS. Kultových? Legendárnych? Myslím, že tieto dnes tak často zbytočne nadužívané slová nedokážu ani zďaleka vystihnúť dôležitosť a význam tejto skupiny. Ešte počas existencie SWANS sa začína venovať aj vlastnej sólovej kariére, v ktorej dodnes úspešne pokračuje. Na konte má ale aj niekoľko skvelých spoluprác či spolunahrávok so spriaznenými jednotlivcami či skupinami (NEUROSIS, JUSTIN K BROADRICK, HELEN MONEY , ...) Ostatnou položkou v jej bohatej diskografii je spoločný 10" s FATHER MURPHY (Consouling Sounds, 2017).

Father Murphy:
Toto talianske okultno-psychadelické partnerské duo (Chiara Lee + Freddie Murphy) si uš v minulých rokoch vyskúšalo slovenské klubové pódia.

Toto ich druhé spoločné turné (ktorého jednou zo zastávok je aj prestížny holandský Roadburn festival) začína práve týmto bratislavským koncertom. Začnú ho "sólovo" Father Murphy, ku ktorým sa neskôr pridá Jarboe a na záver odohrajú spoločne niekoľko kúskov z jej ikonických sólových albumov (Anhedoniac, Idemnity 2 a Mahakali)

 

Odporúčame

film

Chlapi neplačú

V tejto silnej dráme, zasadenej do obdobia dvoch desaťročí po skončení série občianskych vojen, sa skupina vojnových veteránov...Viac
Št 24.5.2018 / Kino Mier Modra
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
18.5.2018 - 3.6.2018 / Štúdio L+S
odporúčame!
party

Popular Night

Pi 11.5.2018 / Nová Cvernovka
odporúčame!
trh / gastro

SAShE v Tržnici

23.5.2018 - 25.5.2018 / Stará tržnica
odporúčame!