koncert

Jarboe + Father Murphy

Druhé spoločné turné americkej speváčky Jarboe a talianskeho dua father Murphy vo Fuge.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jarboe:
Americká skaldateľka, speváčka a klávesová hráčka, ktorá bola 14 rokov
(aš do ich rozpadu v roku 1997) pevnou súčasťou newyorských SWANS. Kultových? Legendárnych? Myslím, že tieto dnes tak často zbytočne nadužívané slová nedokážu ani zďaleka vystihnúť dôležitosť a význam tejto skupiny. Ešte počas existencie SWANS sa začína venovať aj vlastnej sólovej kariére, v ktorej dodnes úspešne pokračuje. Na konte má ale aj niekoľko skvelých spoluprác či spolunahrávok so spriaznenými jednotlivcami či skupinami (NEUROSIS, JUSTIN K BROADRICK, HELEN MONEY , ...) Ostatnou položkou v jej bohatej diskografii je spoločný 10" s FATHER MURPHY (Consouling Sounds, 2017).

Father Murphy:
Toto talianske okultno-psychadelické partnerské duo (Chiara Lee + Freddie Murphy) si uš v minulých rokoch vyskúšalo slovenské klubové pódia.

Toto ich druhé spoločné turné (ktorého jednou zo zastávok je aj prestížny holandský Roadburn festival) začína práve týmto bratislavským koncertom. Začnú ho "sólovo" Father Murphy, ku ktorým sa neskôr pridá Jarboe a na záver odohrajú spoločne niekoľko kúskov z jej ikonických sólových albumov (Anhedoniac, Idemnity 2 a Mahakali)

 

Odporúčame

iná akcia

Modranské vinobranie 2018

Tradičné každoročné modranské vinobranie sa tento rok bude konať v dňoch od 28.-30. septembra.Viac
28.9.2018 - 30.9.2018 / Modra
odporúčame!
koncert

Gleb

Gleb vydal minulý rok svoj debutový album Lavička Pimpin, ktorý bol veľmi kladne prijatý fanúšikmi rovnako ako aj hudobnými...Viac
Pi 19.10.2018 / Majestic music club
odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
Ne 30.9.2018 / Kino Film Europe
odporúčame!
prednáška / diskusia

Singularch: Raamwerk

Čerstvé Ovocie a Archtung vás srdečne pozývajú na prednášku architektonického ateliéru Raamwerk z belgického Gentu.Viac
St 19.9.2018 / Fakulta architektúry STU
odporúčame!