koncert

Janoska Ensemble feat Tony Lakatos / Arpád Janoška

Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu bude klasika a jazz na jednom pódiu. Zaznejú diela Johanna Sebastiana Bacha či Ludwiga Van Beethovena, chýbať nebudú ani jazzové štandardy a nové kompozície z dielne the Janoska Ensemble a Tonyho Lakatosa. Vstupenky na pôvodný termín ostávajú v platnosti.

odporúčame!

Pre svojich fanúšikov si Janoska Ensemble pripravili ešte jedno prekvapenie – ako špeciálny hosť na koncerte vystúpi tiež ich najstarší brat, spevák Arpád Janoška.

Blížiaci sa bratislavský koncert bude o to hodnotnejší, že Janoska Ensemble sa rozhodli kolaboráciu s Tonym Lakatosom predstaviť v exkluzívnej koncertnej premiére práve na Slovensku. Ako prezradili, spolupráca s Tonym je aktuálne ich obľúbeným projektom, prostredníctvom ktorého chcú ukázať, že nielen ich “Janoska Style”, ale tiež hudba vo všeobecnosti nepoznajú hranice a nové cesty sa objavia všade, ak ich hľadáme.

Kapacita koncertu je obmedzená a vstup na koncert je povolený iba s rúškom. Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálnymi vládnymi nariadeniami súvisiacimi s minimalizáciou šírenia koronavírusu. „Na koncerte nebudú chýbať stojany s dezinfekciou, samozrejmosťou je väčší rozostup medzi jednotlivými radmi i sedením. Namiesto jedného koncertu s kapacitou tisíc hostí, sa v daný deň uskutočnia koncerty dva, oba pre päťsto fanúšikov.

Prestávku medzi koncertmi využijeme na dôkladnú dezinfekciu prostredia – dodržať všetky nariadenia je to najmenej, čo môžeme urobiť, v záujme toho, aby kultúra na Slovensku mohla fungovať aj naďalej... Návštevníkov prosíme iba, aby si nezabudli so sebou priniesť rúška a ostatné veci zabezpečíme my,“ odkazujú svojim priaznivcom organizátori koncertu. 

V koncertnom setliste nebudú chýbať preslávené diela svetovej klasiky či vlastné originálne kompozície - zaranžované v špeciálnej kombinácii so saxofónom a typickým Jánoškovským line-upom dvoch huslí, kontrabasom a pianom.

Zoskupenie Janoska Ensemble založili traja bratia Ondrej, Roman a František Jánoškovci, rodáci z Bratislavy, spoločne so svojím švagrom Juliusom Darvasom. Vytvorili úplne nový a originálny hudobný štýl, ktorý hudobná kritika vo svete označila ako Janoska Style. Janoska Ensemble hudbu nielen hrá, ale vytvára aj nové skladby a aranžmány, pričom neoddeliteľnou súčasťou ich vystúpení je spontánnosť a improvizácia. Súbor exkluzívne nahráva pod hlavičkou prestížneho hudobného vydavateľstva Deutsche Grammophon. Za svoj debutový album Janoska Style má už na svojom konte zlatú platňu. V poradí druhý album Revolution, ktorý nahrávali v legendárnych Abbey Road Studios v Londýne, vyšiel pod hlavičkou Deutsche Grammophon 15. marca 2019. Na albume sa popri klasických virtuóznych skladbách a vlastných kompozíciách nachádzajú aj úpravy najznámejších piesní skupiny The Beatles v Janoska štýle. „Na nahrávanie máme krásne spomienky. Je to skvelý pocit môcť nahrávať v štúdiu, v ktorom nahrávali aj samotní Beatles. Mali sme tiež šťastie, že sme mohli pracovať so zvukovým majstrom, ktorý spolupracoval s Paulom McCartneym,“ uviedol huslista Roman Janoska.

Súbor spolupracuje so svetoznámymi umelcami, dirigentmi a orchestrami; účinkoval v najznámejších svetových koncertných sálach, pričom ročne odohrá viac ako 100 koncertov. V tejto sezóne sa Janoska Ensemble predstaví na koncertoch v USA, Ázii, Austrálii a v Európe. Ich vystúpenia na Slovensku sú vždy výnimočnou udalosťou.


Janoska Ensemble na svojich vystúpeniach s obľubou mixujú žánre do pestrej, poslucháčsky atraktívnej, no vkusnej zmesi. Sú plné virtuozity, hudobníckeho sebavedomia, interakcie s publikom a je to show v tom najlepšom slova zmysle. Vedia si zachovávať poslucháčsku atraktivitu bez toho, aby sa podkladal poslucháčovi. Inak povedané – ide o skvelú show s mimoriadne kvalitným obsahom. Toto vystúpenie bude mať navyše punc svetovej premiéry.

----


Odporúčame

film

Raoul Taburin + predfilm: Tandemista

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
Ut 20.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
výstava

Grossi Maglioni: Zvieracia matka

Výstavný projekt talianskeho dua Grossi Maglioni, vytvorený pre Kunsthalle LAB, sa zameriava na skúmanie materstva a jeho...Viac
11.3.2021 - 25.4.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
film

Maliarka a zlodej

Drogovo závislý Karl-Bertil tvrdí, že si nepamätá, prečo maliarke Barbore Kysilkovej vystavené diela ukradol ani čo s nimi potom...Viac
Št 22.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
film

Služobníci

Vyberú si cestu svedomia alebo cestu kolaborácie? Príbeh kňazov z totalitného Československa Služobníci režiséra Ivana...Viac
Pi 23.4.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!