koncert
vážna hudba

Iva Bittová & Mucha Quartet

Po piatich rokoch sa na festival Viva Musica! vracia moravská speváčka a huslistka Iva Bittová s pozoruhodným projektom Slovenské spevy v spolupráci s vynikajúcim slovenským sláčikovým kvartetom Mucha Quartet.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Projekt Slovenské spevy tvorí výber nápevov z bohatej zbierky slovenských ľudových piesní významného hudobného skladateľa a etnomuzikológa Bélu Bartóka. Výber zostavil a pre Ivu Bittovú upravil renomovaný slovenský hudobný skladateľ Vladimír Godár s ktorým ju spája niekoľkoročná úspešná spolupráca (uvedenie Godárovho diela Mater s Ivou Bittovou a Solamente naturali patrilo v roku 2012 k najsilnejším momentom 8. ročníka Viva Musica! festivalu).

Výber piesní je veľmi pestrý ako po náladovej, tak po rozsahovej stránke; v diele sa spája živelnosť ľudovej hudby s nevšedným interpretačným podaním Ivy Bittovej a sláčikového kvarteta. Upravené verzie piesní vyšli v roku 2016 aj na rovnomennom CD albume. Na koncerte v bratislavskom Veľkom evanjelickom kostole 21. júla zaznejú Slovenské spevy doplnené aj o diela z tvorby Leoša Janáčka a Eugena Suchoňa.

Pozrite si program Viva Musica! 2017

 

Odporúčame

koncert

Katarína Máliková & The Ills / Ostrov Hudby Tour 2018

Nezávislí hudobníci a vydavateľstvá sa po druhýkrát spojili, aby vytvorili kompiláciu Ostrov hudby. Ocitli sa na nej známe mená a...Viac
Št 8.2.2018 / Nová Cvernovka
odporúčame!
stand-up / talkshow

Pančlajn

Šťavnatá stand-up comedy v Bratislave! Ostrieľaní komici sa postavia tvárou v tvár publiku, aby zabojovali o potlesk...Viac
St 14.2.2018 / Dunaj˜
odporúčame!
literárna akcia

LQ – Literárny kvocient #15

Po 29.1.2018 / klub .pod lampou
odporúčame!
kurz / workshop

Makrónkový masterclass

Boulanger&Patissiere studio vás pozýva na masterclass venovaný výrobe ikonických francúzskych makróniek.Viac
28.1.2018 - 20.5.2018 / Boulanger&Patissiere studio
odporúčame!