koncert

Iné Kafe 20 rokov "Vitaj!" tour špeciál

Špeciálne limitované turné kapely Inekafe (iba v 3 mestách - Praha, Brno a Bratislava) k príležitosti 20 rokov od vydania prvého albumu Vitaj!.

Táto akcia sa konala v minulosti

Inekafe je slovenská pop punková hudobná skupina založená v roku 1995 v Bratislave. 

Skupina Inekafe si pre fanúšikov pripravila prekvapenie v podobe špeciálneho turné! Kultová bratislavská kapela oslavuje 20 rokov od vydania prvého albumu „Vitaj!“, ktorý na 20 rokov Vitaj! tour špeciál odohrá celý naživo! Koncerty v Bratislave a v Prahe sa rýchlo vypredali a Inekafe sa preto v bratislavskom Ateliéri Babylon rozhodli pridať ďalší. Príďte si 2. februára 2019 vychutnať najväčšie pecky Inekafe a ako hosťa pôvodnú zostavu kapely!

Album „Vitaj“ vyšiel v roku 1998 pod Vratkovou nezávislou značkou Shotgun records a so singlom „090x“ zaznamenal na dovtedy takmer neznámu punkrockovú kapelu slušný úspech. Predalo sa ho vyše 7 tisíc kusov, čo bolo na slovenské pomery ako blesk z jasného neba.

Ako spomienku na prvý album pripravili Inekafe pre fanúšikov štyri špeciálne koncerty. Na 20 rokov Vitaj! tour špeciál odohrajú unikátny 100-minútový program, ktorý bude obsahovať celý album „Vitaj!“. Ako hosť koncertu ho zahrá pôvodná zostava, ktorý album nahrala! 

"Koncert sa začne v klasickej trojke, v ktorej hráme teraz, čiže Vratko, ja a Vlado. Po piatich pesničkách príde na rad „Vitaj!“, ktorý sa odohrá celý presne v takom poradí ako na CD. Po ukončení časti „Vitaj!“ sa koncert dohrá opäť v súčasnej zostave s najväčšími hitmi. V časti „Vitaj!“ mikrofón preberie Cibi, Vratko sa presunie s gitarou iba na vokály, Wayo vezme basu aj zostanem pri bicích a vokáloch," upresňuje bubeník Dodo Praženec.

Skupina Inekafe vznikla v roku 1995 ako jedna z garážovych kapiel v Bratislave na Prístavnej ulici. Dnes má na konte sedem radových albumov, dve výberovky, jedno Live 2 DVD a vyše 100 tisíc predaných nosičov. Úspešná kapela odohrá ročne vyše 100 koncertov po Slovensku aj Česku a už roky patrí medzi headlinerov mnohých letných festivalov. Zatiaľ posledný radový album Inekafe je „Nevhodný typ“ z roku 2015. Ostatný úspešný singel vyšiel minulý rok na výberovke „22 svetelných rokov“ a volá sa „Sínus dopadu“.

Zostava Inekafe sa rokmi menila a Vratko Rohoň nebol vždy spevákom. Spieval až od druhého albumu „Čumil“ z roku 1999. Prvé demo „Kachny“ vtedy skoro celé naspieval Mário Chromý, druhé demo „Situácia“ a prvý album „Vitaj!“ naspieval Marek "Cibi" Cibula. V roku 2000 prišlo v kapele k zásadným zmenám a odvtedy sa pôvodná zostava kapely na pódiách neobjavila. Až teraz na jedinečnom 20 rokov vitaj! tour špeciál.

-----

Vstupenky si zakúpite cez náš portál.

Dátum 26. januára je vypredaný. 

 

Odporúčame

film

Únos

Pi 30.8.2019 / Dom kultúry Dúbravka
odporúčame!
standup / talkshow

Bratislavský Kaviár / september 2019

Po 30.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Plnka: Kassem Mosse x Mix Mup / Bryce Hackford

Pi 13.9.2019 / Fuga
odporúčame!
vážna hudba

Avi Avital + Quartet / Konvergencie 2019

Ut 24.9.2019 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!