koncert

Gareth Davis + Ensemble Spectrum + Stratocluster

Spolupráca dvoch súborov súčasnej hudby a hosťujúceho basklarinetistu Garetha Davisa prinesie do A4 grafické partitúry a otvorené skladby slovenských a švajčiarskych autorov: Talking with Charlie (Roland Dahinden), Shuffle (Christian Marclay) a výber z grafických partitúr Milana Adamčiaka a Mateja Slobodu. Davisove projekty zahŕňajú súčasnú klasiku, improvizáciu a orchestrálnu hudbu, ale aj rock, noise a elektroniku. Spolupracoval s postavami ako Elliott Sharp, Scanner, Merzbow, či Peter Greenaway.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Ensemble Spectrum je slovenský komorný súbor špecializujúci sa na hudbu 20. a 21. storočia, pravidelný iniciátor vzniku nových diel najmä prostredníctvom projektu New Dawn zameraného na mladú generáciu.
Pražský ansámbel pre voľnú improvizáciu a multimediálnu tvorbu Stratocluster nahral viacero albumov a má za sebou niekoľko tvorivých spoluprác – so šakuhačistom Johnom K. Neptunom či výskumníkom v oblasti umelej inteligencie v hudbe Ritwikom Banerjim.

---

Gareth Davis (basklarinet), Ensemble Spectrum – M. Sloboda (pozauna), M. Švec (perkusie), M. Haring (violoncečelo), Stratocluster – I. Mikyska (viola da gamba, zobcové flauty, barytónová gitara), M. Jakeš (husle), M. Mrva (bezpražcová basgitara, live processing)

Vstupné 8 € / 2 € zľavnené

Odporúčame

festival

Uprising 2022

26.8.2022 - 27.8.2022 / Zlaté piesky
odporúčame!
party

Gopnik Party vol.2

So 24.6.2023 / Majestic music club
odporúčame!
film

Cenzorka + Bolo raz jedno more

Lesja si odpykáva sedemročný trest odňatia slobody v jednej z odeských ženských väzníc na Ukrajine. Práve porodila svoje prvé...Viac
3.7.2022 - 4.7.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Letné shakespearovské slávnosti 2022

Tento rok sa opäť stretneme na festivale venovanom hrám Williama Shakespeara a program bude viac než pestrý.Viac
5.7.2022 - 6.8.2022 / Bratislavský hrad
odporúčame!