koncert

Doma dobre 2018

5. ročník Doma Dobre s Bazzookas, Medial Banana, Katarínou Málikovou a Matúšom Vallom a capella.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Program:

14.00 – 14.45 Medial Banana
15.15 – 16.00 Katarína Máliková a kapela
16.30 – 17.20 Bazzookas

Už piatykrát prinesieme do Nocľahárne sv. Vincenta de Paul v rámci akcie s názvom Doma Dobre skvelé kapely a ďalší program. Cieľom koncertov je poukázať na problematiku života ľudí bez domova priamo na mieste, ktoré je pre vyše tisíc ľudí ročne často jedinou šancou ako prežiť zimu. Hlavnou hviezdou tohto ročníka bude holandská ska-rocková kapela Bazookas, ktorá si pop-up koncertami vo svojom školskom autobuse získala srdcia našich návštevníkov na Pohode v roku 2016 a 2018. Koncert otvorí naša najúspešnejšia reggae skupina Medial Banana a po nich zahrá Katarína Malíková s kapelou, ktorá ovládla 9. ročník Radio_Head Awards a začiatkom roka bude reprezentovať Slovensko na Eurosonicu.

Program koncertu sa začne o druhej popoludní vystúpením miestnej reggae stálice Medial Banana. Na Pohode už vystúpili v roku 2015 a 2018, pričom záznam z ich prvého koncertu je druhým najpozeranejším, aký sme kedy pridali na náš YouTube kanál. Ich úspech stojí na základných pilieroch kapely, ktorými sú podľa ich vlastných slov tolerancia, chill, láska k prírode, slnko a pohoda.

Po nich zahrá Katarína Máliková s kapelou. Jej album Pustvopol označili novinári za jeden z najvýraznejších debutov na našej scéne za posledné roky. Katarína prináša magickú kombinácia ľudovej hudby, elektroniky a klasiky. Očarila ňou aj za hranicami, čoho dôkazom je jej umiestnenie v TOP 10 rebríčku World Music Charts Europe. V celoročnom rebríčku sa jej album Pustvopol umiestnil na fantastickom 23. mieste z 800 bodovaných albumov, čo je slovenský rekord a stal sa aj najúspešnejším albumom z krajín východnej Európy.

Hlavnou hviezdou koncertu budú Bazzookas. Pred Pohodou 2016 ich u nás nepoznal takmer nikto, no po festivale sme mali na nich azda najviac pozitívnych reakcií. Náklonnosť bola zjavne vzájomná, keďže kapela udelila Pohode na Reeperbahne v roku 2017 Bazzookas Award pre najlepší festival, na akom hrali. Pre kapelu je typický školský autobus, okolo ktorého zakaždým vytvárajú parádnu pop-up párty. Všetko potrebné vám o nich prezradí video zo série Pohoda acoustic session z roku 2016 či ich vlastné aftermovie z tohtoročnej Pohody.

Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu fotiek, obrazy či videá zachytávajúce prácu nocľahárne a jej klientov. Tento rok pribudne výstava z Liptovského Mikuláša pod názvom „Spomienky bez strechy“, ktorá sa venuje spájaniu komunity s ľuďmi bez domova pomocou šírenia ich príbehov. Novinkou bude aj detský kútik, kde vystúpi Martin Daniš so svojim (interaktívnym) predstavením pre deti s názvom „O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády“. Súčasťou akcie bude aj diskusia o problematike a riešeniach pre ľudí v núdzi. Rozprávať sa budú zakladateľ Depaul Slovensko Juraj Barát, jeho súčasný riaditeľ Jozef Kákoš, riaditeľ OZ Vagus Sergej Kára a novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo.


----------

Vstup je voľný

Ako môžete pomôcť?
• Vstup na koncert je bezplatný, počas koncertu môžete venovať dobrovoľný príspevok, vďaka ktorému pracovníci Depaul Slovensko zabezpečia ľuďom bez domova nocľah alebo jedlo
• Poslaním prázdnej SMS na číslo 827 podporíte prácu s ľuďmi bez domova sumou 3 €
• Prispieť môžete aj neobmedzene cez depaulslovensko.org a dobrakrajina.sk
• Príspevkom v Depaul stánku – za čo dostanete pekné tričko, tašku, odznak

Do nocľahárne sa dostanete spojmi 61 a 96, pričom od zastávky Fafruny si môžete prejsť cestu, ktorú si každý večer a ráno prejdú klienti nocľahárne. V uliciach Bratislavy sa pohybuje okolo 4 000 ľudí bez domova. Služby nízkoprahovej nocľahárne využíva každoročne viac ako 1 000 ľudí. Pracovníci organizácie Depaul Slovensko sa starajú o to, aby ľuďom bez domova poskytli teplo, stravu a základné služby bez ohľadu na to, v akom stave prídu. Okrem iného tu dostanú hygienické potreby a v prípadne záujmu i sociálne poradenstvo a pomoc pri hľadaní práce. 

Odporúčame

divadlo

Chromozóm XX

Komédia o významných Slovenkách.Viac
Št 3.10.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Vtedy v Hollywoode

FK Nostalgia / Tuli Cinema / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinema City Polus...
odporúčame!
party

Ajlavmjuzik [fjúžn] najt

Št 19.9.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Studená vojna

V období budovania stalinského Poľska, ale tiež modernej západnej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky Zuly a Wiktora...Viac
Ne 29.9.2019 / Kino Lumière
odporúčame!