koncert

Anabel Montesinos (Spa)

V podaní interpretky, šarmantnej Anabel Montesinos zaznejú vrcholné diela pre klasickú gitaru od majstrov ako Enrique Granados, Francisco Tárrega, Mauro Giulliani či Fernando Sor.

Táto akcia sa konala v minulosti

Anabel Montesinos, najmladšia víťazka Medzinárodnej gitarovej súťaže Francisca Tárregu v Španielsku (vyhrala vo veku 17 rokov) je vo svete klasickej gitary vedúcou osobnosťou.

Víťazka mnohých najväčších súťaží, medzi inými Michele Pittaluga, Citá di Alessandria, v Taliansku a Andrés Segovia v Španielsku, Anabel Montesinos koncertovala po celom svete, debutovala v Carnegie Hall v roku 2011, niekoľko krát vystupovala v Čajkovského Sieni v Moskve, a hrala s orchestrami ako sú Turínska Filharmónia - Taliansko, Filharmónia mesta Oulu - Fínsko, Havanská Filharmónia - Kuba, Moskovská Filharmónia - Rusko, atď.

Nahráva pre značku Naxos a jej prvé CD bolo vybraté ako časť hudobného programu pre interkontinentálne lety spoločnosti British Airways.

Anabel Montesinos reprezentantkou značky Savarez, používa struny Cantiga Blue a hrá na gitare Austrálskeho majstra Simona Martyho.

Je tiež čestným občanom Talianskeho mesta Solero.

Vstup: 10€ / 7€ (Isic, Itic, seniori nad 65r.) / 1€ ZŤP

 

 

 

Odporúčame

výstava

Ako sa hrali naši...

Múzeum mesta Bratislavy sprístupňuje od 12. 12. 2020 výstavu historických hračiek pod názvom Ako sa hrali naši... Svet hry a...Viac
12.12.2020 - 9.1.2022 / Múzeum mesta Bratislavy MMB
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
iná akcia

Psychopat je tiež človek? (webinár)

So 17.4.2021 / online
odporúčame!
film

Je mi fajn, s.r.o.

Monique vedie spoločenstvo Emauzy blízko mestečka Pau, kde zamestnáva ľudí, ktorí sa dostali na dno a dostávajú novú šancu. Po...Viac
St 14.4.2021 / edisonline.sk
odporúčame!