iná akcia

Zvuk knižnice

Staromestská knižnica pripravila sériu troch podujatí založených na experimentálnych zvukových performance.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Pod názvom Zvuk knižnice, ktorý zámerne parafrázuje pamätníkom dobre známy hip-hopový Zvuk ulice, sa postupne predstavia rôzne ambientné a experimentálne projekty.

Niektorí interpreti vo svojich performance použijú reálne zvuky knižnice, ako napríklad šušťanie stránok kníh či zvuky detských hracích leporel a začlenia ich do celkovej kompozície.

Program:

11.10.
Jori Josiphson: Untitled sea vás poteší svojimi minimalistickými kompozíciami a výletom do drone ambientnej krajiny. 

Jori Josiphson (vlastným menom Juraj Polgáry) pôsobí v Bratislave, kde v roku 2017 absolvoval Muzikológiu - Dramaturgiu a manažment hudby na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU. Tento skladateľ novej, experimentálnej hudby je zakladateľom občianskeho združenia Vakuum, ktoré má za cieľ prezentovať tvorcov ambientnej, atmosférickej a experimentálnej hudby na Slovensku a v Českej republike. Dlhodobo sa venuje organizácii série koncertov (J)iné sféry, a to v mestách Praha – Brno – Bratislava. Každoročne organizuje aj koncerty Drone Day Bratislava, zamerané na novú, dronovú a experimentálnu hudbu. Okrem iného pôsobí v RTVS ako externý hudobný redaktor Rádia Devín (pripravuje relácie Musica vocalis a Hudba o piatej - Zvuky a vlny), je aj vedúcim výrobného štábu (produkčný pre vysielanie Rádia Devín).

V roku 2015 založil hudobný projekt untitled sea, ktorý sa vyznačuje ambientnou, minimalistickou a dronovou tvorbou, ktorej nosnou ideou je pocit vágnosti momentu a ponáranie sa do hlbín vlastného poznania. Donedávna čisto akustická hudba je obohatená o elektroniku, pričom sa hlavný predstaviteľ tohto projektu venuje symbióze elektronického a akustického zvuku. Jeho výskum je založený na hľadaní určitého balansu.

19.10.
Vydajte sa s Kashou Potrohosh do vzrušujúceho a surreálneho sveta psychedelického experimentálno-improvizovaného noisu a ambientu.

Kasha Potrohosh je umelkyňa pochádzajúca z Ukrajiny, ktorá aktívne pôsobí v Bratislave. Aktuálne je študentkou VŠVU na katedre intermédií, preto svoju umeleckú činnosť sústreďuje na intermediálne projekty. Má široké spektrum realizovaných sólo aktivít a projektov, ale aj ako účastníčka performatívnoho zoskupenia MAPSN. Jej témy sa prelínajú so subjektívnym prežívaním smrti, autoterapie a subjektívnymi reflexiami sociálnych tém. Často vo svojich prácach využíva textil ako médium, ktorý využíva ako maskovací prvok.
Kasha vás svojim actom zavedie do vzrušujúceho a sureálneho sveta psychedelického experimentálno improvizovaného noisu a ambientu, kedy neviete čo vás čaká v nasledujúcej sekunde. Hlavným poznávacím znakom jej hudobných vystúpení je intuícia, improvizácia, hľadačstvo a prekvapenie.

 

 

 

 

Odporúčame

výstava

Martin Munkácsi (HU) - Fotografie vytvorené pohybom a dynamikou

4.11.2022 - 30.11.2022 / Maďarský inštitút v Bratislave
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Št 8.12.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Special guest: Flamenco night

Ne 11.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
St 28.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!