iná akcia

Vykladanie Archanjela Michala na Michalskú vežu

Zreštaurovaná a pozlátená socha ochrancu Bratislavy Archanjela Michala bojujúceho s drakom sa vracia naspäť na vrchol ikonickej Michalskej veže. Svoju púť tu ukončí aj časová schránka. Naplnená novým obsahom bude na vrchole veže vložená späť na pôvodné miesto – do hlavy sochy.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Prijmite pozvanie byť pri tejto historicky významnej udalosti a staňte sa súčasťou slávnostného sprievodu mestom. Ten v nedeľu 2 októbra o 12.00 odprevadí sochu od Starej radnice k Michalskej veži, kde bude prebiehať sprievodný program.

Slávnostný sprievod s programom pre verejnosť - začiatok v Starej radnici o 12:00

 

10:00 Špeciál so sprievodcom Pavlom Šimove: Rande s mestom pre rodiny s deťmi - Ako sa archanjel Michal na veži usadil  

11:15 Špeciál UA so sprievodcom Pavlom Šimove: Rande s mestom pre rodiny s deťmi - Ako sa archanjel Michal na veži usadil

14:00 Špeciál so sprievodkyňou Helenou Navrátilovou: Rande s mestom - Príbeh Michalskej brány

16:00 Špeciá so sprievodcom Martinom Záni, Rande s mestom: Michalská brána a jej význam v pevnostnom systéme mesta

---

Partner podujatia, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), pripravilo v rámci programu pre verejnosť online vysielanie Klarisky Diškurz – múzejný špeciál, ktorý naživo sprostredkuje celú udalosť cez facebookové stránky BKIS, Múzea mesta Bratislavy a Bratislava – hlavné mesto SR.

Priamo pod Michalskou vežou bude možné na viacerých obrazovkách sledovať dianie na vrchole veže, vrátane moderovaných odborných rozhovorov na témy spojené s rekonštrukciou sochy Archanjela Michala i veže samotnej.

BKIS pripravilo aj bezplatné komentované vychádzky Rande s mestom špeciál na tému Michalskej veže pre rodiny s deťmi. Kvôli obmedzenej kapacite prosíme o registráciu.

Odporúčame

koncert

Manon Meurt (CZ) + The Ills + Nov

Prvý koncert kapely Manon meurt po troch rokoch. Začnú zľahka, so spriaznenými kapelami The Ills a Nov, ktorý svojím kratším...Viac
Št 1.12.2022 / Fuga
odporúčame!
výstava

Michał Szalast (PL) - Albíni

7.11.2022 - 30.11.2022 / Poľský inštitút
odporúčame!
koncert

Korben Dallas

Korben Dallas na Františkánskom námestí. Vstup je voľný.Viac
So 3.12.2022 / Františkánkse námestie
odporúčame!
iná akcia

Noc vonku 2022

Št 1.12.2022 / Nová Cvernovka
od vás odporúčame!