iná akcia

Vykladanie Archanjela Michala na Michalskú vežu

Zreštaurovaná a pozlátená socha ochrancu Bratislavy Archanjela Michala bojujúceho s drakom sa vracia naspäť na vrchol ikonickej Michalskej veže. Svoju púť tu ukončí aj časová schránka. Naplnená novým obsahom bude na vrchole veže vložená späť na pôvodné miesto – do hlavy sochy.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Prijmite pozvanie byť pri tejto historicky významnej udalosti a staňte sa súčasťou slávnostného sprievodu mestom. Ten v nedeľu 2 októbra o 12.00 odprevadí sochu od Starej radnice k Michalskej veži, kde bude prebiehať sprievodný program.

Slávnostný sprievod s programom pre verejnosť - začiatok v Starej radnici o 12:00

 

10:00 Špeciál so sprievodcom Pavlom Šimove: Rande s mestom pre rodiny s deťmi - Ako sa archanjel Michal na veži usadil  

11:15 Špeciál UA so sprievodcom Pavlom Šimove: Rande s mestom pre rodiny s deťmi - Ako sa archanjel Michal na veži usadil

14:00 Špeciál so sprievodkyňou Helenou Navrátilovou: Rande s mestom - Príbeh Michalskej brány

16:00 Špeciá so sprievodcom Martinom Záni, Rande s mestom: Michalská brána a jej význam v pevnostnom systéme mesta

---

Partner podujatia, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), pripravilo v rámci programu pre verejnosť online vysielanie Klarisky Diškurz – múzejný špeciál, ktorý naživo sprostredkuje celú udalosť cez facebookové stránky BKIS, Múzea mesta Bratislavy a Bratislava – hlavné mesto SR.

Priamo pod Michalskou vežou bude možné na viacerých obrazovkách sledovať dianie na vrchole veže, vrátane moderovaných odborných rozhovorov na témy spojené s rekonštrukciou sochy Archanjela Michala i veže samotnej.

BKIS pripravilo aj bezplatné komentované vychádzky Rande s mestom špeciál na tému Michalskej veže pre rodiny s deťmi. Kvôli obmedzenej kapacite prosíme o registráciu.

Odporúčame

festival

Uprising 2024

30.8.2024 - 31.8.2024 / Zlaté piesky
odporúčame!
koncert

Modus Vivendi: Plantasia

Pocta kultovému albumu Mother Earth’s Plantasia od Morta Garsona z roku 1976 v podaní štyroch hudobníkov hrajúcich na...Viac
Št 8.8.2024 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
koncert

God & Eve + Vojdi

St 25.9.2024 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

Kabinet doktora Caligariho + Do Shaska!

So 10.8.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!