iná akcia
prednáška / diskusia

Vražda. Telo. A čo ďalej? (webinár)

Či sa vražda udiala v reálnom svete, v Orient exprese, alebo na doskách stolovej hry, je to večný príbeh, ktorý nás uchvacuje. Beztrestne spáchať najhorší zločin však nebolo nikdy náročnejšie.

Táto akcia sa konala v minulosti

Pokroky vo vývoji forenzných vied, ktoré dokážu páchateľa identifikovať z jedinej vlasovej folikuly, znamenajú, že sa vyvíja aj samotný vrah. Ak sa chce súčasný vrah úspešne vyhnúť spravodlivosti, musí byť rafinovanejší, organizovanejší a hlavne, musí mať plán. Jeho alfou a omegou je vždy spôsob, akým sa zbaviť najväčšieho skladiska dôkazov voči nemu - tela.

Čo robí vrah, aby sa oprostil podozrenia a odvrátil od seba pozornosť vyšetrovateľa? Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robí v snahe zahladiť za sebou stopy? Aké informácie sa skutočne dajú získať z tela obete a je priebeh vyšetrovania z kriminálnych seriálov reálne aplikovateľný mimo televíznych obrazoviek? Na tieto otázky si posvietime v mrazivej prednáške skúseného kriminalistu Mateja Snopka. Vražda hovorí tisícom jazykov, naučme sa im porozumieť! 

Matej Snopko nám vo svojej prednáške priblíži:
- kto je vrah a aká je jeho motivácia
- akými spôsobmi sa vrah snaží odpútať od seba pozornosť 
- ako prebieha vyšetrovanie podozrivého
- čo ovplyvňuje snahu vraha zbaviť sa tela
- akými spôsobmi sa vrah môže pokúsiť zbaviť tela
- aké chyby vrah robí pri zahladzovaní stôp
- aké dôkazy sa dajú zaistiť po nájdení tela
- či sú spôsoby vyšetrovania v krimi seriáloch a filmoch autentické

Matej Snopko
je bývalý kriminalista, ktorý patrí medzi popredných odborníkov špecializujúcich sa na násilnú a sexuálnu trestnú činnosť a problematiku vrážd. Pracoval ako vedúci oddelenia profilovania páchateľa, ktoré založil spoločne s kolegom. Venuje sa najmä vykresľovaniu vlastností páchateľa podľa stôp, ktoré po sebe na mieste činu zanechal. So svojimi spolupracovníkmi výrazne prispieva k hľadaniu moderných a efektívnych metód kriminalistiky. Je autorom kníh, ktoré sa venujú osobnosti a činom sexuálnych, hromadných a masových vrahov, ako aj ich koncom.

Zakúpiť vstupenku za 9€ - 11€

FB event


 

Odporúčame

film

Jack stavia dom

Matt Dillon, Uma Thurman a Bruno Ganz vo filme Larsa von Triera. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom...Viac
Kino Lumière - Kino doma (online) / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Grape pod mostom: Vec + kapela, Medial Banana

Pi 13.8.2021 / Tyršák
odporúčame!
koncert

Richard Müller

Po 6.9.2021 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!
koncert

Urban Market 2021 - letná edícia

13.8.2021 - 15.8.2021 / Tyršák
odporúčame!