iná akcia

Vodné vtáctvo na Hrušovskej zdrži

Pridajte sa k CK watching.sk na vychádzku za poznávaním vodného vtáctva na Hrušovskej zdrži. Hrušovská zdrž je najvýznamnejšou lokalitou pre zimovanie vtáctva na Slovensku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Každoročne k nám priletia zo severu tisícky chochlačiek, hlaholiek, či kačíc rôznych druhov. Popri nich sa tu vyskytujú početné kŕdle kormoránov veľkých i malých. Veľká početnosť vtáctva aj rýb priťahuje na túto lokalitu aj orliaky morské, ktoré tiež využívajú Horné Podunajsko ako svoje zimovisko. Popri pravidelných zimných návštevníkoch k nám zvyknú zavítať aj vzácni hostia ako chochlačka morská, turpan tmavý či ľadovka dlhochvostá. Stačí sa teplo obliecť, zobrať termosku s čajom a môžme ísť objavovať tento vtáčí zimný raj.

Miesto a čas stretnutia: 9:00 v Čunove pred cintorínom, môžete sa sem dostať MHD č. 91 (autobus stojí pod Mostom SNP, výstupná zastávka – Čunovo, kostol) alebo vlastným autom.
Dĺžka trvania: 4 hodiny (9:00 – 13:00)
Trasa: nenáročná, približne 5 km, terén je rovinatý
Ukončenie vychádzky: Čunovo
Minimálny počet účastníkov: 10
Maximálny počet účastníkov: 30
Minimálna cena: 5 € / osoba
Cena pre deti do 12 rokov: 2 €; každé ďalšie dieťa: 1 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …).Deti do 3 rokov zadarmo.
Platba je možná len na mieste v hotovosti.
V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva
V cene nie je zahrnuté: doprava, strava

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Vodné vtáctvo na Hrušovskej zdrži. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

Odporúčame

letný festival

Festival Pohoda 2019

Pohoda sa tento rok koná od 11. do 13. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako The Roots, Liam Gallagher, Mac DeMarco, The 1975, Skepta...Viac
11.7.2019 - 13.7.2019 / Letisko Trenčín
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

St 12.6.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
festival

Viac ako sused - Dni maďarskej kultúry 2019

V rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2019 sa aj tento rok uskutoční podujatie Dni maďarskej kultúry. Tentokrát...Viac
3.6.2019 - 27.6.2019 / Bratislava
odporúčame!
party

Leporelo: Jeff Milligan

Pi 31.5.2019 / Subclub
odporúčame!