iná akcia

Vodné vtáctvo na Hrušovskej zdrži

Pridajte sa k CK watching.sk na vychádzku za poznávaním vodného vtáctva na Hrušovskej zdrži. Hrušovská zdrž je najvýznamnejšou lokalitou pre zimovanie vtáctva na Slovensku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Každoročne k nám priletia zo severu tisícky chochlačiek, hlaholiek, či kačíc rôznych druhov. Popri nich sa tu vyskytujú početné kŕdle kormoránov veľkých i malých. Veľká početnosť vtáctva aj rýb priťahuje na túto lokalitu aj orliaky morské, ktoré tiež využívajú Horné Podunajsko ako svoje zimovisko. Popri pravidelných zimných návštevníkoch k nám zvyknú zavítať aj vzácni hostia ako chochlačka morská, turpan tmavý či ľadovka dlhochvostá. Stačí sa teplo obliecť, zobrať termosku s čajom a môžme ísť objavovať tento vtáčí zimný raj.

Miesto a čas stretnutia: 9:00 v Čunove pred cintorínom, môžete sa sem dostať MHD č. 91 (autobus stojí pod Mostom SNP, výstupná zastávka – Čunovo, kostol) alebo vlastným autom.
Dĺžka trvania: 4 hodiny (9:00 – 13:00)
Trasa: nenáročná, približne 5 km, terén je rovinatý
Ukončenie vychádzky: Čunovo
Minimálny počet účastníkov: 10
Maximálny počet účastníkov: 30
Minimálna cena: 5 € / osoba
Cena pre deti do 12 rokov: 2 €; každé ďalšie dieťa: 1 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …).Deti do 3 rokov zadarmo.
Platba je možná len na mieste v hotovosti.
V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva
V cene nie je zahrnuté: doprava, strava

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Vodné vtáctvo na Hrušovskej zdrži. Pošleme Vám potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

Odporúčame

koncert

Andrej Šeban / Triplet

Pi 22.3.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
film

O tele a duši

„Dvaja ľudia, jeden sen”. Maďarský film O tele a duši , prostredníctvom ktorého sa režisérka Ildikó Enyedi vrátila po dlhých...Viac
So 23.3.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Alborosie

Fanúšikov reggae čaká na jar veľká udalosť. Do Bratislavy prináša Kulturise svetovú reggae superstar a headlinera dvoch ročníkov...Viac
St 27.3.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
party

Drumatique Session LTD

So 6.4.2019 / Subclub
odporúčame!