koncert
party
iná akcia
trh / gastro

Urban Market 2018 Winter Edition

Urban Market predstaví čarovné dedičstvo Vianoc. Jedinečná predajná prehliadka módy a dizajnu Urban Market je už tradičnou súčasťou predvianočnej Bratislavy. Tentokrát sa uskutoční 7. až 9. decembra v krásnych, secesných priestoroch gymnázia Gamča na Grösslingovej ulici.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Preferujete pre svojich blízkych darčeky, ktoré pochádzajú od lokálnych tvorcov, menších značiek, vynikajú kvalitou, ručnou prácou či originalitou? Ak ste odpovedali áno, tak podujatie Urban Market pre vás asi nebude úplne neznámym. Už deviatym rokom je najväčšou prehliadkou nezávislej módy, dizajnu, šperkov a doplnkov v Bratislave. Na svojej tohtoročnej predvianočnej edícii predstaví viac ako stovku tvorcov a značiek, známych stálic, ako aj približne štyridsať noviniek, ktoré sa budú prezentovať po prvý raz. 

Pod značkou Jankiv Siblings sa ukrývajú ručne plisované sukne na denné nosenie aj spoločenské udalosti. Nôžky v teple udržia veselé pančuchy s autorskou potlačou Poko Loko.
Šperky dokážu pozdvihnúť aj ten najobyčajnejší outfit na niečo špeciálne.
MiaBiel sú strieborné šperky v tvare riek, ktoré potešia nejednu milovníčku minimalizmu.
Ak máte v obľube skôr porcelán, či už vo forme šperkov alebo úžitkových predmetov, po chuti vám bude tvorba od Abluesky.
Chýbať nebude ani kozmetika a prírodné čistiace prostredky do domácnosti.
Ak patríte medzi nadšencov udržateľného životného štýlu, vyskúšajte výrobky Malinna a Chistee. Ide o slovenské značky 100% prírodnej kozmetiky a ekologických čistiacich prostriedkov.
Pozornosti milovníkov ilustrácií a kníh by určite nemalo uniknúť vydavateľstvo Monokel, ktoré nedávno vydalo aj krásnu ilustrovanú knihu o Bratislave. Tá vznikla zo spolupráce Michala Hvoreckého a Simony Čechovej.
Analógová fotografia má aj v dnešnej digitálnej dobe svoje nezameniteľné čaro. Fotoaparáty Nikolajka fungujú na princípe camery obscury, sú vyrobené technológiou 3D tlače a z recyklovateľného plastu. Skvelý darček najmä pre mladšie ročníky.
Tie úplne najmladšie určite ocenia hračky z Toyeto. Výberové hračkárstvo ponúka produkty, ktoré v deťoch stimulujú kreativitu, logické zmýšľanie a jemnú motoriku.
Keď už sme pri darčekoch, vianočnú atmosféru vám doma dotvoria ručne a na Slovensku robené ozdoby od rodinnej firmy Freedom Juniors. V ponuke majú tradičné gule, ale aj ďalšie farby v moderných farbách a prevedeniach. 

Urban Market má už tradične pre každú svoju edíciu aj tému, ktorá sa prelína v programe aj komunikácii. Tento raz je ňou dedičstvo. Celé podujatie sa po prvýkrát koná v secesných priestoroch gymnázia Gamča, ktoré sa nachádza len na skok od známeho Modrého kostolíka. Tému dedičstva môžeme nájsť v programe, ale aj magazíne, ktorý vzniká v limitovanom počte pre každú edíciu a dostupný je iba na mieste počas podujatia. 

Sprievodný program bude, ako zvyčajne, pozostávať z hudobných vystúpení, tvorivých workshopov, diskusií aj literatúry.
V diskusii “Aké dedičstvo zanecháme svojim deťom…” sa stretnú mikrobiologička Lenka Michalíková a zakladateľka organickej kozmetickej značky Malinna°, Dominika Doniga. Spoločne vám prezradia zaujímavé poznatky o vplyve organických olejov na baktérie a bakteriálne znečistenie. A
ko naše dedičstvo vplýva na dnešný svet obchodu sa budú v diskusii Tradície v slovenskom biznise rozprávať  Petra Tóth (šperkárka a dizajnérka) a Ján Angus (zakladateľ značky Fusakle).
Svoj knižný debut Samoláska a Spolulásky predstaví pouličný básnik a dokumentarista Šimon Ondruš, ktorého tvorbu môžete vo svete internetu poznať aj ako Slovník cudzích snov.
Ďalšie novinky zo sveta kníh predstavia aj Marek Vadas & Daniela Olejníková - Zlá štvrť, Daniel Majling & Robert Roth - Ruzká klazika (audiokniha) a Boris Ondreička - Spevník.
Uskutoční sa aj tvorivá dielňa s Martou Juhász, ktorá vám ukáže, ako si vyrobiť vianočné ozdoby z recyklovaných materiálov, akými sú tetrapakové obaly a odpadový papier.

Piatkový hudobný program otvoria djským setom Multipla Selektors v zostave Matej Ruman (Billy Barman) a Andreas Imrich (Talkshow). Svojou zaujímavou a veselou fúziou rôznych štýlov návštevníkov následne roztancuje kapela La3no Cubano, po ktorej sa svojho dočkajú aj priaznivci hip-hopu. Záver prvého dňa Urban Marketu bude patriť kapele Modré hory, ktorú následne s djským setom vystrieda Tono S. 
Celú rodinu od detí až po starých rodičov v sobotu na obed zabaví hudobný projekt Pánko. O svojich kvalitách vás koncertmi presvedčia mladé zoskupenia Riava a Nina Rosa. Večer bude patriť taktiež mladej, no o to zaujímavejšej kapele Ľudové mladistvá. Vo svojej tvorbe sa neboja kombinovať folklór s jazzom, elektronikou alebo aj operným spevom a za svoju krátku existenciu získali úctyhodné množstvo ocenení.
O záver sobotného večera s djským setom postará Jureš Líška z Fallgrapp, počas dňa sa vám zas o príjemné chvíle svojou selekciou postarajú Ainko a Duhan. O nedeľnú atmosféru sa postarajú dji a selektori zoskupení okolo vydavateľstva ajlavmjuzik, Inso, Beyuz, Gladia Moony a MtotheG.

Tancachtiví budú môcť piatkový aj sobotný večer ukončiť na afterparties v Bukowski bare, kde djské sety odohrajú Petijee, Low Key, Adam Marcciani & UnclPete, ako aj vybraní predajcovia z Urban Marketu. Komu nebude stačiť Bukowski, môže si v piatok odskočiť aj do vedľajšej Fugy, kde sa uskutoční akcia Plnka X Urban Market so zahraničným hosťom Don’t DJ. Návštevníci s páskou Urban Marketu dostanú 50% zľavu zo vstupného.

Vstupenky sú dostupné na internetovom predpredaji a na mieste.
Kompletné informácie o zúčastnených tvorcoch a značkách, ako aj sprievodnom programe, nájdete na webe organizátorov.

Program:
Urban Market Stage
Piatok | 7.12.:
16:00 Multipla Selectors
18:00 La3no Cubano
20:00 Modré Hory
21:00 Tono S. DJ set
21:00 - 04:00 Plnka° x Urban Market ⑉Don't DJ ⑉pb ⑉Detlef Dakar ⑉BBK ⑉ + (Afterparty | FUGA)
22:00 - 04:00 Urban u Bukowského (Afterparty | Bukowski Bar)
22:00 Petijee
00:00 Low Key
02:00 DJ Adam Marcciani & UnclPete

Sobota | 8.12.:
11:30 Pánko
12:30 Ainko
14:30 Duhan
16:30 Riava
18:00 Nina Rosa
20:00 Ľudové Mladistvá
21:00 Fallgrapp DJ set
22:00 Urban u Bukowského (Afterparty | Bukowski Bar)

Nedeľa | 9.12.:
11:00 Inso
13:00 Beyuz
15:00 Gladia Moony
16:00 MtotheG

Vstupné
Permanentka: 5 €
Dostupná iba do 6. decembra 2018 cez predpredaj.sk a na mieste v piatok, 7. decembra do 22:00. Permanentka oprávňuje držiteľa na vstup na Urban Market a sprievodné aktivity počas celého víkendu, okrem vstupu na SWAP.
Permanentka + SWAP: 9 €
Dostupná iba do 6. decembra 2018 cez predpredaj.sk a na mieste v piatok, 7. decembra do 22:00. Permanentka oprávňuje držiteľa na vstup na Urban Market a sprievodné aktivity počas celého víkendu vrátane vstupu na SWAP.
Denné vstupné
Denné vstupné oprávňuje na vstup na Urban Market iba v deň, kedy bolo zakúpené. Platí sa iba na mieste pri vstupe na podujatie.
Piatok: 3 €
Sobota: 3 €
Nedeľa: 3 €

----
Urban Market je jedinečným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu lokálnej profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. V roku 2018 prezentujeme a spájame komunitu tvorivých ľudí už deviaty rok.

Odporúčame

divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
7.9.2019 - 28.4.2020 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
KIDSTOWN odporúčame!
film

Únos

Pi 30.8.2019 / Dom kultúry Dúbravka
odporúčame!
party

Drumatique Session: Ant TC1 /UK x QZB /CH x Subtension

So 14.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
Prechádzka / exkurzia

Špacírka: Pistoriho palác

Ne 29.9.2019 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!