iná akcia

Túra na Jelenec

Pokračujeme túrami vo zvernici v Bielej Skale. V poradí už štvrtá túra v donedávna nedostupnej zvernici začína na Hornej Píle pod Červeným Kameňom.

Táto akcia sa konala v minulosti

Čakajú nás málo poznané a neznačkované trasy Malých Karpát, rozľahlé lúky, ruiny huncokárskej usadlosti a prenádhené vyhliadky z vrchola Jelenec v nadmorskej výške 695 m.

Prejdeme sa pohodovým tempom v krásnej časti Malých Karpát. Ako je na našich túrach zvykom robíme okruh, takže uvidíme aj cestou späť nové miesta a lokality. Trasa je dlhá približne 14,5 km a trvá cca 5 hod a viac. Túra je stredne náročná pred vrcholom nás čaká jeden strmý asi 50 m úsek. Pôjdeme cez spevnenú aj nespevnenú lesnú cestu. Späť pôjdeme zväčša po asfaltovej ceste. Treba si zobrať pevnú najlepšie vyvýšenú obuv, ideálne sú palice, dlhé nohavice chrániace pred doterným hmyzom a žihľavou, pokrývku hlavy, slnečné okuliare a opaľovací krém, vodu a jedlo. V prípade nepriazne počasia treba mať pribalený pršiplášť.

Začíname na parkovisku na Hornej Píle pred zelenou budovou lesnej správy. Prejdite cez dedinu Píla až na horný koniec, neodbočujte vpravo na Červený Kameň alebo odbočte vľavo a zaparkujte pred zelenou budovou lesnej správy. Je tam napísané Lesná informačná kancelária. Súradnice:48.396462, 17.322663. Na túru sa treba vopred nahlásiť. Túra sa uskutoční v prípade 4 prihlásených dospelých osôb.

Vstupné:
Dospelý 10€/osoba
Deti to 12 rokov zdarma
Deti od 12 -18 rokov 4€
Rezervácie:info@modratours.com

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Modra Tours. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

divadlo

Slzy Janka Borodáča: Pop Animal

Po 28.11.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
divadlo

Bratislava Burlesque Show

9.12.2022 - 16.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Ženy – príbehy žien, ktoré ovplyvnili svet

26.5.2022 - 1.3.2023 / Múzeum židovskej kultúry SNM
odporúčame!
koncert

Nu Sound of Serbia II.: Iskaz + dreDDup + Nisu Brothers

Pi 9.12.2022 / Randal Club
odporúčame!