iná akcia

Trio Olga / Monika Haasová & Péter Cseri: Beautiful People

Pohybová inscenácia Beautiful people je surealistická tragikomédia o mysterióznosti ľudskej existencie, ktorá vypovedá o vzťahu muža a ženy, tak ako je reflektovaný v dnešnej spoločnosti.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Beautiful people otvára tému vzťahov a ich premien v čase. Závislosť na úspechu sa premieta do ich každodenného života. S akými nánosmi – spoločenskými či životnými – sa dokáže konfrontovať duša? Čo na ňu pôsobí, čo ju ničí, devastuje, alebo naopak, čo ju kultivuje?

Dielo Beautiful people na malej ploche otvára možnosti premeny ľudského vnútra, od zvieracieho, inštinktívneho a impulzívneho k racionálnemu. Performancia približuje rôzne podoby nášho vnútra, ktoré aj po rokoch vzťahu stále pulzuje, je živé, neizolované a potrebuje sa meniť.

Trio Olga je fyzické divadlo, ktoré prepája skúsenosti tvorcov slovenského prostredia a významnej umeleckej interakcie holandského prostredia, v ktorom tvorcovia (Monika Haasova a Péter Cseri) 15 rokov pôsobili. Poskytuje vzájomnú výmenu skúseností, na fyzicko-vizuálnom poli, v Holandsku nazývanom ako "mime theater" – na Slovensku sa k tomu približuje pojem fyzického divadla. Experimentujú s formou, pohybovým aj tematickým obsahom činoherného divadla. So svojou tvorbou sa Trio Olga mali možnosť prezentovať nielen na Slovensku a v Česku ale aj na medzinárodných festivaloch v Nemecku a v Holandsku.

Monika Haasová je herečka, performerka, režisérka, pedagogička, zakladateľka festivalu Divné veci a fyzického divadla Trio Olga. Pôsobila šesťnásť rokov v Holandsku a po návrate na Slovensko okrem iného účinkovala vo filme režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy, za čo bola ocenená tvorivou prémiou Igric 2015 za ženský herecký výkon. Momentálne je súčasťou imerznej inscenácie Kosmopol, ktorá obdržala Cenu Nadácie Tatra banky za umenie 2020 v kategórií divadlo za réžiu.

Péter Cseri je pôvodom z Budapešti, absolvoval Školu umení v Pécsi a pokračoval v štúdiu na Codarts v Rotterdame. Odvtedy pôsobí ako nezávislý tanečník a certifikovaný pedagóg Countertechnique. Podieľal sa na v nespočetných inscenáciách Anouk van Dijk DC, Club Guy and Roni, Hans Hof Ensamble, Bodies Anonymous etc. Pôsobí aj ako hosťujúci pedagóg o.i. na Codarts Rotterdam, ArtEZ Arnhem, Landestheater Linz, Budapest Contemporary Dance Academy, Tanzquartier Viedeň. Péter už viac ako dva roky žije a pracuje na Slovensku, je jadrom Trio Olga a spoluzakladateľom festivalu Divné veci.Tvorba a účinkovanie: Monika Haasova a Péter Cseri 

Záverečná réžia: Karol Rédli a Monika Haasova
Dramaturgia: Marcelo Evelin (Brazília)
Hudobná spolupráca: Tono Popovič
Kostýmová spolupráca: Iveta Haasová
Scénografická spolupráca: Matej Gavula
Svetelný dizajn a technika: Slavomír Šmálik

(60 min)

Celý program festivalu Nu Dance Fest nájdete tu.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Prečo zbúrali Istropolis? Diskusia o knihe / Čierne diery

Čierne diery a Oddelenie architektúry SAV vás pozývajú na diskusiu venovanú novej knihe Istropolisu. Diskusia sa uskutoční vo...Viac
Št 15.12.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Doručovacia služba čarodejky Kiki

Pi 16.12.2022 / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
28.12.2022 - 27.1.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Pražský výběr

Pi 21.4.2023 / Majestic music club
odporúčame!